Opakowania Ecolean

Opakowania Ecolean
Opakowania Ecolean to stosunkowo duża nowość na rynku opakowaniowym. Są to wyjątkowo lekkie aseptyczne opakowania sterylne.

Dzięki zastosowaniu niewielkiej ilości tworzyw sztucznych firmie udało się stworzyć wyjątkowo lekkie opakowania w kształcie dzbanka. Ważą one o ok. 50 – 60 proc. mniej niż kartony i butelki o takiej samej pojemności.

Wypełniona powietrzem rączka gwarantuje łatwe otwarcie i ich chwytanie. Ich zaletą jest fakt, że można jest całkowicie opróżnić, podczas gdy w tradycyjnych opakowaniach zdarza się, że pozostaje na dnie nawet 10 proc. produktu.

Ecolean zastosował w produkcji swoich opakowań ciekawe podejście do pakowania sterylnego. Zastosowano tu alternatywny proces sterylizacji opakowań. Gwarantuje on, że żywność styka się z powierzchniami opakowań, które nigdy nie miały kontaktu z jakimikolwiek środkami chemicznymi w czasie produkcji czy napełniania.

Materiał, z którego wykonane jest opakowanie jest składany, formowany, i zgrzewany. Każde opakowanie jest hermetycznie zamknięte i sterylne. Przed otwarciem, napełnieniem, i ponownym zgrzaniem zewnętrzna powierzchnia opakowania jest poddawana wstępnej sterylizacji przy użyciu rozcieńczonego roztworu wody utlenionej oraz promieni UV.

Opakowanie Ecolean


Czytaj więcej: Galeria opakowań 362