Opakowania jako kartonowe piramidki

Opakowania jako kartonowe piramidki
Firma Maspex wprowadziła na rynek napoje Kubuś Play w interesującch kartonowych piramidkach. To pionierskie rozwiązanie, gdyż opakowania tego typu nie były dotychczas stosowane w naszym kraju na szeroką skalę.

Producentem opakowań o nazwie TCA przeznaczonych dla Maspexu jest firma Tetra Pak. Opakowania w kształcie czworościanu wprowadzone na rynki światowe zostały już w 1964 r. Teraz jednak przeżywają renesans swej popularności. W wielu krajach pakuje się w nie takie produkty jak puddingi mleczne, herbatę mrożoną, lizaki lodowe, pasty pomidorowe. Niedawno także w Polsce po opakowania te, oprócz Maspexu, sięgnęła też Mleczarnia w Kościanie. Rozpoczęła ona rozlewanie do piramidek swojego mleczka do kawy.

Jak tłumaczy producent opakowania, prosta forma czworościanu wiąże się z niskim zużyciem materiału opakowaniowego, a w związku z tym z niskimi kosztami produkcji. Dzięki temu, a także dzięki unikalnemu kształtowi wyróżniającemu produkt spośród innych opakowań możliwe jest efektywne dotarcie do konsumenta.

Opakowania jako kartonowe piramidkiCzytaj więcej: Galeria opakowań 360