Opakowania transportowe do przechowywania materiału biologicznego

Opakowania transportowe do przechowywania materiału biologicznego
Firma TNT stosuje interesujące opakowania transportowe. Weszły do obiegu niedawno i są przeznaczone m.in. do przechowywania materiału biologicznego w kontrolowanej temperaturze.

Nowe opakowania spółki to pudełka, koperty, tuby i torby. Głównym zadaniem wprowadzonej niedawno serii opakowań TNT jest ochrona ładunków przed uszkodzeniami. Stąd też ich większa wytrzymałość, która została osiągnięta m.in. dzięki odpowiedniemu gatunkowi tektury.

W ofercie TNT znajduje się m.in. BottlePak - opakowanie do przewozu szklanych butelek, BubblePak - opakowanie wyłożone wewnątrz folią bąbelkową do przedmiotów wrażliwych w transporcie, np. szkło, TubePak do plakatów i innych wydruków. Do najbardziej złożonych opakowań należy pojemnik MedPak Thermo do transportu materiału biologicznego, np. próbek medycznych.

Opakowanie MedPak Thermo do transportu materiału biologicznego

Co przesądza o złożoności konstrukcji tego opakowania?

Jest ono przede wszystkim wykonane z materiału charakteryzującego się niezwykłymi właściwościami izolacyjnymi. Spełnia ono wszystkie wymogi organizacji IATA (ang. International Air Transport Association) oraz posiada oficjalny certyfikat przyznany przez niezależne instytucje badawcze zajmujące się oceną opakowań. Ponadto jest produktem przyjaznym środowisku i łatwym w użyciu. Jego wewnętrzną warstwę wykonano ze styropianu o grubości 5 cm. W środku znajduje się pojemnik z tworzyw sztucznych na próbki oraz specjalny materiał wchłaniający wilgoć, a także "suchy lód" , czyli dwutlenek węgla w postaci stałej. Jest on niezbędny by zagwarantować utrzymanie właściwej temperatury. Medpak Thermo zawiera 8 kg suchego lodu i pozwala utrzymać temperaturę na poziomie - 20 st. C nawet do 120 godzin. Jest to opakowanie wielokrotnego użytku.

Firma TNT wytwarza rocznie 50 mln opakowań. Jest to spółka zajmująca się odbiorem i dystrybucją przesyłek.

Czytaj więcej: Galeria opakowań 362