Opakowania - tuby z materiału pokonsumenckiego

Opakowania - tuby z materiału pokonsumenckiego
Firma Alcan Packiagng Beauty zaprezentowała nowe, innowacyjne opakowanie przeznaczone na rynek kosmetyczny. Chodzi o tubę z zakrętką. Została ona wykonana w 60 proc. z materiału pokonsumenckiego pochodzącego z recyklingu.

Zanim Alcan Packaging Beauty rozpoczął produkcję tub z PCR wykorzystał butelki PET po mleku. To z nich bowiem pochodzi materiał, który posłużył do stworzenia tub.

Czym wyróżniają się tuby?

- Wielowarstwowa struktura opakowania gwarantuje jego doskonałą kompatybilność z zawartością. Jedynie zewnętrzna warstwa została stworzona na bazie materiałów z recyklingu. Natomiast warstwa wyścielająca wewnętrzną powierzchnię opakowania zbudowana została z pierwotnej, nowo otrzymanej substancji - tłumaczą przedstawiciele firmy.

Dodają ponadto, że Alcan Packaging nie idzie na ustępstwa w kwestii jakości swoich opakowań, a tuby z tworzyw sztucznych oparte na materiałach z recyklingu nie ustępują jakościowo innym opakowaniom z portfolio firmy. Tuby firmy Alcan Packaging Beauty są odpowiednie dla całej gamy rozmiarów i średnic, nakrętek oraz korpusów opakowań, a także pozwalają na wykorzystanie wszystkich dostępnych w firmie technik drukarskich.

Wpisz tytuł dla obrazu


Czytaj więcej: Galeria opakowań 362