Opakowanie Promens Packaging dla firmy Unilever

Opakowanie Promens Packaging dla firmy Unilever
Nowy i odwrócony do góry dnem roll-on firmy Unilever otrzymał dwie prestiżowe nagrody podczas ostatniej imprezy Starpack zorganizowanej przez Brytyjski Instytut Opakowań. Nagrodzone rozwiązanie zostało już z powodzeniem wykorzystane we wszystkich dezodorantach roll-on firmy Unilever. Producentem opakowania jest firma Promens Packaging.

Rozwiązanie zostało nagrodzone Złotym Medalem w kategorii "Nagroda za innowację techniczną/Rozwój projektu" oraz Srebrnym Medalem w kategorii "Nagroda za innowacje techniczną/Produkt konsumencki."

Na czym polega specyfika opisywanego produktu?

Konstrukcja "odwróconego" roll-onu dla dezodorantów wymagała dokładnych ekspertyz technicznych w celu wyeliminowania wycieku płynu przy jednoczesnym zapewnieniu możliwości swobodnego dozowania produktu.

Opakowanie Promens Packaging dla firmy Unilever

Zastosowane rozwiązanie konstrukcyjne opiera się na ciągłym kontakcie kulkowego aplikatora z produktem w momencie gdy opakowanie jest odwrócone. Rozwiązanie tego rodzaju podnosi funkcjonalność i zapewnia większą łatwość w użyciu opakowanie, które dozuje produkt do samego końca. Jednostronny zawór nie tylko zabezpiecza opakowanie przed wyciekiem, ale też zapewnia ciągłe nawilżenie kulki oraz gwarantuje stałe dozowanie produktu równym, jednolitym ruchem.

- Jako główny wykonawca projektu, Promens był odpowiedzialny za dostarczenie odbiorcy połączonych części składowych. Wymagało to od nas technicznej wiedzy oraz odpowiedzialnego zarządzania projektem, tak by sprostać wymaganiom i zdążyć na czas z wprowadzeniem na światowy rynek opakowania Unilever. Nasz "odwrócony" roll-on promowany przy pomocy wielkiej i silnej kampanii reklamowej już okazał się wielkim sukcesem na rynku kosmetycznym - tłumaczą przedstawiciele Promens Packaging.

To co również przesądza o nowatorstwie produktu to fakt, że do produkcji prezentowanego "odwróconego" roll-ona wymagana jest mniejsza ilość tworzywa sztucznego niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych opakowań do dezodorantów. Tym samym opakowanie spełnia wymagania ekologiczne, a jego produkcja jest o wiele bardziej energooszczędna.

Unilever potwierdza, że "odwrócony" roll-on, powstały w wyniku kilkuletniej współpracy z Promens Packaging i posiadający cztery patentowe rozwiązania jest w tej chwili najdelikatniejszym roll-onem na świecie.

Firma Promens jest jednym z europejskich liderów w zakresie designu, rozwoju oraz produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. Więcej o Grupie Promens na stronie www.promens.com.

Czytaj więcej: Galeria opakowań 362