Opakowanie SuperSeal

Opakowanie SuperSeal
Firma Superfos przygotowała opakowania SuperSeal wyposażone w połączone ze sobą pokrywkę z polipropylenu i hermetyczne zamknięcie.

Polipropylenowe opakowania SuperSeal są zabezpieczone plombą oraz nie zawierają aluminium, co czyni je przyjaznymi dla środowiska. Nadają się do napełniania gorącym produktem oraz wytrzymują obróbkę w autoklawie na linii produkcyjnej. Dekoracja opakowania została wykonana w technologii IML. Ponadto pojemnik umożliwia zastosowania wykrywacza metalu na linii produkcyjnej.

Charakterystyczną cechą opakowania SuperSeal jest wydajność produkcji. Brak folii aluminiowej oznacza uproszenie procesu produkcyjnego i daje możliwość zmniejszenia kosztów, ponieważ nie istnieje potrzeba stwarzania oddzielnego stanowiska dla kartonu folii. Dzięki bardzo cienkiemu obszarowi zamykania, czas zgrzewania jest krótki. Proces ten może odbywać się w niskiej temperaturze.

Polski zakład duńskiego koncernu Superfos obsługuje przede wszystkim lokalnych klientów oraz odbiorców z państw sąsiedzkich. Może się pochwalić zdolnościami produkcyjnymi osiągającymi poziom ponad 20 tys. ton w skali roku, co zapewnia wytwarzanie blisko 68 milionów pojemników. Zakład będący swoistą wtryskownią ulokowano w Lubieniu Kujawskim na powierzchni 17 tys. mkw. Wtryskownia przygotowana jest na ciągłą pracę 45 maszyn. Fabryka jest przystosowana do osiągnięcia przerobu sięgającego 1000 ton polipropylenu miesięcznie.

Opakowanie SuperSeal firmy Superfos


Czytaj więcej: Galeria opakowań 362