Otwarcie fabryki polimerów w Saratowie

Otwarcie fabryki polimerów…

Oficjalna uroczystość inauguracji nowego zakładu produkcyjnego odbyła się w Engels w obwodzie saratowskim w dniu 21 stycznia 2022 r. z udziałem gubernatora regionu Valerego Radaeva. Alexander Pavlov, dyrektor generalny R&P POLYPLASTIC i Evgeny Parshikov, dyrektor generalny Saratowskich Zakładów Materiałów Polimerowych nacisnęli symboliczny przycisk start.

Po uruchomieniu linii uczestnicy uroczystego otwarcia obejrzeli cały proces produkcyjny, obserwowali pracę urządzeń i pakowanie wyrobów gotowych. Następnie złożyli swoje autografy i życzenia na pierwszej tonie wyprodukowanej na liniach produkcyjnych podczas rozruchu.

Projekt inwestycyjny Zakładu Materiałów Polimerowych w Saratowie został zrealizowany przy wsparciu rządu regionu. 12 grudnia 2020 r. Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego Regionu Saratowskiego podpisało Zarządzenie o wpisaniu Saratowskiego Zakładu Materiałów Polimerowych do rejestru uczestników regionalnych projektów inwestycyjnych. Prace budowlane rozpoczęły się w marcu 2021 roku, a pierwsze urządzenia dotarły do ​​zakładu w maju-czerwcu. Uruchomienie linii rozpoczęło się 10 grudnia 2021 roku.

Po osiągnięciu pełnej zdolności produkcyjnej zakład będzie wytwarzał około 20 000 MTY mieszanek na bazie polipropylenu i poliamidu w celu zastąpienia importu tworzyw konstrukcyjnych na rynku krajowym i zwiększenia sprzedaży eksportowej. Dwie energooszczędne linie high-tech oparte na ekstruderach Blue Power dostarczonych do Saratowskiego Zakładu Materiałów Polimerowych przez firmę KraussMaffei (Niemcy) to pierwsze ekstrudery tej klasy w Rosji. Same linie posiadają nowoczesny sprzęt czołowych światowych i krajowych producentów: Brabender Technologie, MAAG, Moretto. Instalację wykonała rosyjska firma Polytechnika.

Łączne inwestycje w środki trwałe podczas realizacji projektu Zakładu Materiałów Polimerowych w Saratowie wyniosły ponad 4,8 mln euro. Przedsiębiorstwo stworzyło 30 nowych miejsc pracy. Produkcja jest maksymalnie zautomatyzowana, do obsługi linii wymagana jest zmiana tylko 5 osób.

24-01-22