Otwarcie rejestracji na PRS Europe 2024

Otwarcie rejestracji na PRS…

Rozpoczęła się rejestracja odwiedzających na Plastics Recycling Show Europe (PRS Europe). Globalna wystawa i konferencja poświęcona recyklingowi tworzyw sztucznych w Europie i poza nią powraca do RAI Amsterdam w Niderlandach w dniach 19-20 czerwca 2024 roku. Wydarzenie odbędzie się po raz pierwszy w czterech halach RAI (hale 9-12) z udziałem rekordowej liczby 450 wystawiających się firm i organizacji.

- PRS Europe 2024 będzie większym i lepszym wydarzeniem niż kiedykolwiek i spodziewamy się, że tego lata dołączy do nas w RAI w Amsterdamie rekordowa liczba odwiedzających z całego świata - mówi Matt Barber, Global Events Director w Crain Communications - Mamy świetną mieszankę wystawców o ugruntowanej pozycji oraz debiutantów, z ponad setką firm wystawiających się na PRS Europe po raz pierwszy w tym roku.

- PRS Europe to wydarzenie, którego nie można przegapić w europejskiej branży, przyciągające każdego uczestnika łańcucha wartości recyklingu tworzyw sztucznych - mówi Ton Emans, prezes Plastics Recyclers Europe - Jest to idealna platforma do odkrywania najnowocześniejszych innowacji technicznych, śledzenia rozwoju komercyjnego i bycia na bieżąco z ustawodawstwem dotyczącym obiegu zamkniętego tworzyw sztucznych.

Sesje konferencyjne odbywające się w dwóch salach obejmą najnowsze osiągnięcia polityczne, legislacyjne, rynkowe i technologiczne w zakresie recyklingu tworzyw sztucznych. Kluczowe tematy obejmą przyszłość recyklingu tworzyw sztucznych w Europie, analizę i prognozy rynkowe oraz dogłębną analizę krajobrazu legislacyjnego UE. W programie znajdą się również sesje poświęcone: strategiom poprawy oraz harmonizacji zbiórki i sortowania, weryfikacji zdolności do recyklingu, a także środkom służącym osiągnięciu celów w zakresie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu. Równolegle, dyskusje panelowe będą analizować sposoby zwiększenia przejrzystego wykorzystania tworzyw sztucznych, przyspieszenia recyklingu tworzyw sztucznych na całym świecie oraz zbadania komplementarności recyklingu mechanicznego i chemicznego. Specjalne sesje poświęcone materiałom zajmą się wyzwaniami i możliwościami recyklingu PET, folii poliolefinowych, PVC, HDPE, PP oraz ELV i WEEE.

prse2023-003

Zwycięzcy wszystkich siedmiu kategorii nagród Plastics Recycling Awards Europe 2024 zostaną ogłoszeni podczas wydarzenia 20 czerwca, a wszyscy finaliści zostaną zaprezentowani na wystawie.

Organizowany wspólnie przez Crain Communications i Plastics Recyclers Europe bezpłatny Plastics Recycling Show Europe został zaprojektowany specjalnie dla profesjonalistów zajmujących się recyklingiem tworzyw sztucznych. Skupia kluczowych graczy z sektora tworzyw sztucznych i recyklingu, aby zaprezentować innowacyjne technologie, dzielić się najlepszymi praktykami, nawiązywać kontakty i prowadzić interesy. Podczas wydarzenia prezentowany jest szeroki przekrój branży, w tym dostawcy maszyn i urządzeń do recyklingu tworzyw sztucznych, dostawcy materiałów z tworzyw sztucznych i mieszalników, przetwórcy wstępni, mechaniczni i chemiczni recyklerzy tworzyw sztucznych, specjaliści od gospodarki odpadami i stowarzyszenia branżowe. W 2023 r. targi PRS Europe przyciągnęły rekordową liczbę ponad 8500 odwiedzających z całej Europy i ponad 80 różnych krajów na całym świecie.

Najważniejsze momenty PRSE 2023:

Poly to Poly jest platynowym sponsorem wydarzenia PRS Europe 2024, Erema jest sponsorem złotym, a Avient, Axens, Eastman Chemical, Kraton Polymers, Milliken, Neste, SK Functional Polymer i Trinseo są sponsorami srebrnymi.

Aby zarejestrować się na PRS Europe 2024, odwiedź www.prseventeurope.com