Pakistańskie jednorazówki tylko z tworzyw oksybiodegradowalnych

Pakistańskie jednorazówki…
Wchodząca w życie Ustawa o Zakazie Stosowania Niedegradujących Tworzyw Sztucznych obliguje do stosowania folii oksybiodegradowalnych na terenie Pakistanu. Regulacja dotyczy nie tylko toreb handlowych, ale także każdego jednorazowego produktu wykonanego z folii (np. rękawiczek, worków na śmieci, folii zgrzewalnych itp.). Nowy przepis zakazuje produkowania tych wyrobów z tworzyw tradycyjnych i biotworzyw z polietylenu, polipropylenu czy polistyrenu oraz chroni przed ich importem do kraju. To oznacza, że przedsiębiorstwa eksportujące swoje produkty do Pakistanu muszą je wytworzyć z tworzyw oksybiodegradowalnych zaakceptowanych przez rząd pakistański.

Wcześniej podobną decyzję podjął rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie nowy standard produkcji toreb handlowych wszedł w życie 1 stycznia 2012 roku. Na początku tego roku ZEA rozszerzyły katalog produktów, które muszą być wykonane z tworzyw oksybiodegradowalnych - obejmuje niemal wszystkie jednorazowe produkty z PE, PP czy PS.Pawelw
Pawelw

Wysłany: 2013-02-15 12:34:26

a tak wygląda opakowanie kocyka jaki dostałem w samolocie Etihad w Abu Zabi

Iebm
Iebm

Wysłany: 2013-02-19 22:39:35

Panie Pawle - idea jasna , ale czy spotkał się Pan z opracowaniem dotyczacym sytuacji finansowej firm polskich z naszej branży po wprowadzeniu u nas takiego prawa ?

Wojciech Wojciech
*.244.230.2

Wysłany: 2013-06-07 17:39:23

Ze wstępnej analizy sytuacja taka nie wpłynęłaby na sytuację finansową firm polskich, koszty (znikome) z powodzeniem mogłyby zostać ukryte w cenie detalicznej produktu bez ujmy na jakości, bądź dostępności produktu dla konsumenta.