Pakko produkuje opakowania oksy-biodegradowalne

Pakko produkuje opakowania oksy-biodegradowalne
Firma Pakko jest kolejnym producentem opakowań z tworzyw sztucznych, który rozpoczął produkcję opakowań oksy-biodegradowalnych z wykorzystaniem dodatku d2w.

Produkowane przez firmę opakowania dla branży mleczarskiej wytwarzane są z polietylenu wysokiej gęstości dostarczanego przez koncern SABIC. Mogą być w całości poddane recyklingowi i wykorzystane jako surowiec wtórny do innej produkcji. Stosowana technologia produkcji pozwala na racjonalne zużycie surowca, a co się z tym wiąże, ograniczenie ilości wytwarzanych odpadów praktycznie do zera.

Firma nasza we współpracy z angielską firmą Symphony Environmental Ltd. Rozpoczęła właśnie produkcję butelek oksy-biodegradowalnych.

Oksy-biodegradacją nazywa się rozkład będący wynikiem zajścia procesu utlenienia i rozpadu na poziomie cząsteczkowym. Zawarte w produkcie domieszki, jak i pozostałości po jego rozpadzie nie są w żadnym stanie toksyczne. Gama produktów określona mianem oksy-biodegradowalnych ulega rozpadowi w każdych warunkach, bez znaczenia, co ten rozpad zainicjowało. Mogło to być utlenianie, jak i rozkład przez grzyby i bakterie.

W Polsce partnerem Symphony Environmental jest spółka Ecoplastic Technologies.