Pełna sala i wspaniała atmosfera: do Lossburga przybyło ponad 5100 gości z całego świata

Pełna sala i wspaniała atmosfera:…

Około 5500 entuzjastycznych klientów z 41 krajów wzięło udział w Dniach Technologii ARBURG w "Think Tank" w Lossburgu w dniach od 13 do 16 marca 2024 roku. Podczas wydarzenia zaprezentowano wszystko to, co sprawia, że serca związane z tworzywami sztucznymi biją szybciej. Ponad 40 eksponatów pokazało ogromną różnorodność zastosowań w przetwórstwie tworzyw sztucznych, w tym liczne innowacje.


Energooszczędność: Nowy Allrounder Golden Edition ASH

Każdy, kto szuka podstawowej wtryskarki hydraulicznej o wyjątkowo atrakcyjnym stosunku ceny do wydajności  i znacznie zmniejszonym zapotrzebowaniu na energię, będzie zaskoczony interesującą innowacją: od teraz wszystkie hydrauliczne wtryskarki Allrounder Golden Edition o wielkości od 420 do 570 są opcjonalnie dostępne z pompami dwuobwodowymi z serwomechanizmem Arburg (ASH). Dzięki zoptymalizowanym energetycznie serwomotorom z regulacją prędkości obrotowej, zapotrzebowanie na energię można zmniejszyć nawet o 50 procent w zależności od procesu.

office-bild-technology-days-premiere-ash-14032024-dsc5815
Allrounder 470 C Golden Edition ASH świętował swoją premierę. Dzięki serwohydraulice Arburg (ASH) zapotrzebowanie na energię można zmniejszyć nawet o 50 procent w zależności od procesu.

arburgSOLUTIONworld: Kompleksowe doradztwo i rozwiązania

Na targach arburgSOLUTIONworld odwiedzający mogli dowiedzieć się, które dźwignie można wykorzystać do zwiększenia wydajności i obniżenia kosztów we własnej produkcji wtryskowej. Na sześciu stanowiskach wokół efektownej kolumny LED odwiedzający mogli uzyskać indywidualne porady i dowiedzieć się więcej, na przykład na temat "Planu działania: Energia", systemu komputerowego ALS, portalu klienta arburgXworld, który można z nim połączyć w sieć oraz systemu sterowania GESTICA z inteligentnymi funkcjami wspomagania i pilotowania. Ekscytujące przemówienie "Enabling your future - smart and system-oriented solutions" wygłoszone przez dwóch dyrektorów zarządzających Gerharda Böhma i Guido Frohnhausa również spotkało się z dużym zainteresowaniem. Ponad 300 gości wzięło udział w trzech głównych wystąpieniach, po których odbyła się dyskusja panelowa.

office-bild-technology-days-keynote-13032024-j0a6184
Ekscytujące przemówienie "Enabling your future - smart and system-oriented solutions" wygłoszone przez dyrektorów zarządzających Gerharda Böhma (po lewej) i Guido Frohnhausa spotkało się z dużym zainteresowaniem.

Przetwarzanie tworzyw sztucznych, których można dotknąć

W sumie ponad 40 wystawców produkowało komponenty formowane wtryskowo i drukowane 3D podczas Dni Technologii. Zaprezentowano liczne nowe produkty, ekscytujące zastosowania i innowacyjne procesy. Najważniejsze zastosowania obejmowały nowy proces lekkiej konstrukcji Mantara, zindywidualizowaną technologię folii i kilka przykładów zaawansowanego przetwarzania LSR. Nie mniej interesujące są, na przykład, produkcja wyrobów medycznych z materiałów pochodzenia biologicznego w pomieszczeniach czystych oraz niezawodne przetwarzanie recyklatów w trwałe produkty.

office
W arburgSOLUTIONworld odwiedzający mogli uzyskać indywidualne porady na tematy takie jak wydajność, automatyzacja, cyfryzacja i niedobór wykwalifikowanych pracowników na sześciu stanowiskach wokół uderzającej kolumny LED.

"30 lat automatyzacji pod klucz"

Oprócz technologii maszyn firma ARBURG od dokładnie 30 lat oferuje własne rozwiązania w zakresie automatyzacji i rozwiązań "pod klucz", a podczas Dni Technologii 2024 ponownie zaprezentowano szereg aktualnych projektów klientów z tym związanych.

office-bild-technology-days-720a-plant-pot-dsc5476
Elektryczne urządzenie Allrounder 720 A przetworzyło recyklat pokonsumpcyjny (PCR) marki Systalen, który jest wykonany w 100% z odpadów z gospodarstw domowych, na doniczki.

Sprzęt operacyjny i komponenty wzmacniane włóknami drukowane w 3D

Dzięki freeformerom i drukarkom 3D z serii TiQ i LiQ, ARBURGadditive oferuje odpowiednie rozwiązanie dla praktycznie każdego wymagania. Podczas Dni Technologii 2024 odwiedzającym zaprezentowano na przykład produkcję addytywną elementów wzmocnionych włóknem węglowym z PPS za pomocą TiQ 2 oraz obróbkę LSR za pomocą LiQ 5, a także zastosowania wysokotemperaturowe i kombinacje wielu materiałów za pomocą freeformera 750-3X. Produkcja addytywna części zamiennych, chwytaków i sprzętu operacyjnego w oparciu o skanowanie 3D jest szczególnie interesująca dla zakładów formowania wtryskowego.Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233