Personalizacja etykiet w technologii Ink Jet UV

Personalizacja etykiet w technologii…
Podczas tegorocznych targów Packaging Innovations spółka Aniflex zaprezentowała innowacyjną technologię Ink Jet UV, która umożliwia nanoszenie zmiennych danych na etykiecie, a dzięki temu wpisuje się w coraz wyraźniejsze dążenie producentów do personalizacji opakowań. Podstawową zaletą technologii jest wydruk projektu etykiety bezpośrednio z pliku komputerowego, co w praktyce oznacza całkowitą eliminację kosztów związanych z zakupem form drukarskich (fotopolimerów).

Wykorzystanie tej technologii daje także możliwość redukcji kosztów związanych z uszlachetnianiem i zabezpieczaniem druku, np. poprzez lakierowanie. Cyfrowy druk etykiet jest dobrym rozwiązaniem przy realizacji niskonakładowych produkcji etykiet samoprzylepnych, jak również przy produkcji próbnych partii produktów.

Oprócz druku cyfrowego Aniflex oferuje także produkcję etykiet w technologii fleksograficznej, a cechą wyróżniającą ofertę firmy jest łączenie obu technologii.

Więcej na temat sposobu i możliwości łączenia tych dwóch pozornie różnych technologii druku opowiada w naszym materiale wideo Justyna Kierzkowska-Grzyb z firmy Aniflex.