Pierwsza na świecie felga z tworzywa sztucznego

Pierwsza na świecie felga z tworzywa sztucznego
Podobnie jak w latach minionych, również w tym roku BASF zaprezentuje swoje tworzywa sztuczne, poliuretany i masterbacze na Fakumie, międzynarodowych targach branży przetwórstwa tworzyw sztucznych organizowanych w Friedrichshafen.

W targach weźmie również udział wchodząca w skład Grupy spółka Styrolution, która zaprezentuje produkowane przez siebie tworzywa styrenowe. W Hali B4 na stoisku nr 4306 w dniach od 18 do 22 października br. firma zaprezentuje nowości dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Przemysł samochodowy: Pierwsza na świecie felga z tworzywa sztucznego nadająca się do produkcji seryjnej
Szczególnym wydarzeniem będzie prezentacja pierwszej na świecie felgi z tworzywa sztucznego nadającej się do produkcji seryjnej. Będzie można ją zobaczyć w nowym modelu samochodu firmy Smart nazwanym „Smart Forvision”; powstanie tego pojazdu jest efektem licznych innowacji opracowanych przez BASF. Felga zbudowana jest z Ultramid® Structure, nowego poliamidu o wzmocnionych długich włóknach, który BASF zaprezentowała na K 2010. Materiał ten może być stosowany nie tylko w przemyśle samochodowym, lecz także do produkcji okładzin elewacji oraz specjalnych kołków.

BASF Fakuma


Dla branży samochodowej ciekawe jest także wysoko stabilizowane cieplnie tworzywo Ultramid® Endure, które szczególnie nadaje się do zastosowań w naładowanych silnikach, oraz Ultrason® E Dimension, nowy sulfon polieterowy, który dzięki nowatorskiej recepturze łączy stabilność wymiarów, sztywność i dobrą przetwarzalność. Na targach Fakuma nowością w asortymencie będą udoskonalone, odporne na zderzenia (crash-resistent, CR) typy Ultramidu (PA 6), których poprzednicy już od lat sprawdzili się w ochronie pieszych. Nowe typy zapewnią jeszcze lepszą odporność na obciążenia dynamiczne oraz szeroki zakres parametrów sztywności i ciągliwości. W celu zademonstrowania walorów Ultramid High Speed o poprawionej plastyczności BASF pokaże ten materiał na wtryskarce firmy Arburg; odbędzie się to we wschodnim foyer (Foyer Ost) w ramach specjalnego pokazu efektywności wykorzystania energii.

Czytaj więcej: Tworzywa sztuczne 739

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska