Pierwsze mleko UHT w butelce PET

Pierwsze mleko UHT w butelce PET
Od końca czerwca 2004 "świat mleka" jest bogatszy o kolejną innowację. Włoska Centrale del Latte di Brescia S.p.A. oferuje aseptyczne mleko UHT w butelkach PET o okresie przydatności do 90 dni.

Technologię niezbędną do aseptycznego napełniania dostarczyła niemiecka firma Krones AG. Kompaktowa linia do rozlewu napełnia do 12.000 butelek na godzinę. Butelki PET o pojemnościach 0,5L i 1L są produkowane przez urządzenie do wydmuchu butelek Contiform S.

Przed wprowadzeniem produktu na rynek Centrale del Latte di Brescia przeprowadziła wszystkie niezbędne badania dotyczące barierowych właściwości PET i możliwego wzajemnego oddziaływania pomiędzy mlekiem a PET. Ich wynikiem było wprowadzenie etykiety wykonanej z metalizowanej folii PET. Etykieta w postaci rękawa pokrywa całą butelkę wraz z nakrętką. W ten sposób uzyskano wyjątkowo wysoką nieprzepuszczalność dla światła, wysoką barierę dla tlenu oraz bardzo atrakcyjny wygląd butelki.

Współpraca Krones z Centrale del Latte di Brescia S.p.A. rozpoczęła się już w 1999 roku, kiedy to włoska firma zdecydowała się wprowadzić na rynek świeże mleko w butelkach PET. Od tego czasu w Centrale del Latte di Brescia S.p.A. PET całkowicie wyeliminował kartony pierwotnie stosowane do pakowania świeżego mleka.

Czytaj więcej: Butelki 160


oke
oke

Wysłany: 2004-10-13 12:50:17

I kto to później przerobi????????

Anonymus Anonymus
*.205.225.196

Wysłany: 2005-05-05 19:10:28

mam zadanie z plastyki dowiedzieć się co oznacz skrót UHT