Piwo w jednowarstwowych butelkach PET

Piwo w jednowarstwowych butelkach PET
Mossi & Ghisolfi (M&G) ogłosił, że pod nazwą ActiTUF wprowadza nowy rodzaj tworzywa PET, które posiada właściwości wysokiej aktywnej i/lub pasywnej bariery dla gazów. Tworzywo można przetwarzać tak jak w procesie produkcji opakowań jednowarstwowych PET. M&G to drugi największy na świecie producent tworzyw PET, który w roku 2000 kupił od Shell Chemical firmę zajmującą się tworzywem PET, a w zeszłym roku od firmy Rhodia jej brazylijską firmę PET.

Aktywna bariera została osiągnięta poprzez odpowiednią technologię usuwania wolnych rodników tlenu. Bariera pasywna (o ile jest wymagana) może być tworzona, w zależności od wymagań, poprzez dodawanie naftalenów bądź wielu dodatków. W przeciwieństwie do innych technologii system M&G do usuwania wolnych rodników tlenu ma tę ważną zaletę, że jest wywoływany aby reagować z tlenem wtedy, gdy butelka jest wypełniona napojem.

M&G rozpoczyna wprowadzanie materiału w Europie poprzez M&G’s Packaging Business Unit. Cena tworzywa będzie wyższa od ceny standardowego PET o około 330 - 650 Euro za tonę. W Ameryce Północnej tworzywo pojawi się prawdopodobnie od 3 kwartału 2003 roku.

"Wierzę, że nowa rodzina tworzyw M&G dla jednowarstwowych opakowań znacznie przyspieszy penetrację PET jako preferowanego materiału dla butelek do napojów wrażliwych na tlen w tym soków i piwa i wyprze butelki szklane i puszki. Opakowania PET niosą dla konsumentów wiele zalet, nadają się także do recykling. Przeprowadziliśmy kilkanaście badań, które wykazują, że nasze nowe tworzywa nadają się do recyklingu tak samo jak opakowania ze standardowego PET" - powiedział Marco Ghisolfi, prezes i udziałowiec M&G.

Pierwsze komercyjne zastosowanie technologii ActiTUF to Pivopack®, czyli najnowsze opakowania do piwa marki Klinskoye® wprowadzane przez SUN Interbrew na rynek rosyjski. Nowe opakowania gwarantują świeżość i jakość piwa w połączeniu za wygodą opakowań PET. Zostały zatwierdzone przez Rosyjski Instytut Przemysłu Piwnego.

Więcej informacji: www.mgpolymers.com

Czytaj więcej: Butelki 159


Anonymus Anonymus
*.160.48.77

Wysłany: 2003-02-17 10:24:54

Czyż piwko w klasycznym szklanym opakowaniu ne jest wystarczająco dobre? Po co eksperymentować? Jeszcze ktoś coś zepsujeSceptyk

Anonymus Anonymus
*.116.43.114

Wysłany: 2004-02-03 20:28:54

masz racje