Plascompact opatentowany

Plascompact opatentowany
Plasmaq, portugalski producent maszyn do recyklingu tworzyw sztucznych, poinformował, iż produkowana przez niego prasa ślimakowa do suszenia płatka foliowego jest chroniona patentem. Tym samym urząd patentowy uznał oryginalność i innowacyjność skonstruowanego przez Plasmaq urządzenia i potwierdził, że wyłącznie Plasmaq ma prawo do jego rozpowszechniania.

Plascompact to znany już na polskim rynku zintegrowany system suszenia folii, pozwalający uzyskać wilgotność wyjściową rzędu nawet 2 proc., zależnie od wsadu.

Dzięki małemu silnikowi ten wyjątkowo solidny system suszenia przy wydajności ok. 1000 kg/h pozwala zaoszczędzić nawet 75 proc. energii w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami opartymi na wyciskaniu i wirowaniu, przy jednoczesnej znacznej redukcji hałasu.

Zaprojektowane do funkcjonowania w trybie ciągłym urządzenie Plascompact wymaga bardzo niewielkich nakładów pracy w zakresie konserwacji. Dzięki optymalnym rozmiarom łatwo można je zintegrować z istniejącą linią.

Plasmaq


Firma Plasmaq, działająca od ponad 30 lat na rynku maszyn do recyklingu, oferuje także szeroką gamę rozdrabniaczy i młynów, jak również kompletne linie do rozdrabniania, mycia i suszenia różnego typu tworzyw sztucznych.

Czytaj więcej: Recykling 744 Prasy 13

Regranulaty PP rafia, włókna syntetyczne
 

Aktualizacja

Regranulaty PP rafia, włókna syntetyczne, detale z wtrysku, dystrybucja maszyn do recyklingu

Polska


Reportaże

Forum

Jackoos_899

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-09-16

Iebm

Kilka pytań dotyczących procesu wtryskowego i wtryskarek. 2021-09-01

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Bentor

Własna firma produkcyjna 2021-06-04

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09