Plastwag rozwija działalność w mieleckiej SSE

Plastwag rozwija działalność w mieleckiej SSE
Agencja Rozwoju Przemysłu udzieliła kolejnego zezwolenia firmie Plastwag na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej specjalnej strefy ekonomicznej. Spółka zainwestuje 10 mln zł i zwiększy zatrudnienie o co najmniej 10 osób.

Plastwag specjalizuje się w produkcji kompletnego wyposażenia wyłożeń kompozytowych w pojazdach szynowych. Realizuje różnorodne projekty, począwszy od wielkogabarytowych ścian frontowych pociągów do zabudowy modułowej wnętrz. Dysponuje własnym działem technologiczno-projektowym, który umożliwia samodzielne przygotowywanie pełnej dokumentacji projektowej i technicznej modeli, form i produktów z wykorzystaniem oprogramowania CAD/CAM. Posiada także jedną z najnowocześniejszych w Polsce i Europie linii technologicznych do produkcji elementów z tworzyw sztucznych w technologii formowania próżniowego (vacuum forming) oraz elementów kompozytowych z laminatów (PWS) tzw. metodą hand lay-up.

Uruchomienie kolejnego projektu w mieleckiej strefie wynika z planów rozwojowych firmy. Spółka wybuduję nową halę i wyposaży ją w maszyny i urządzenia służące do produkcji nowego asortymentu wyrobów mających zastosowania głównie w wagonach pasażerskich. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2015 roku.