Płyty firmy Meusburger metodą na sukces

Płyty firmy Meusburger metodą…

Gdy niezbędne są wysokiej jakości płyty ze stali, które zapewnią niezawodność procesu produkcji, wtedy Meusburger jest właściwym wyborem. W firmie tej jakość stoi na pierwszym miejscu. Dlatego też 100% płyt jest przez nią produkowanych samodzielnie w Austrii. Wysoce zautomatyzowane linie produkcyjne oraz doskonale wykwalifikowany personel gwarantują dokładność rzędu μm.

Bezpieczeństwo procesu produkcji

Wszystkie arkusze surowej stali na wstępie poddawane są analizie spektralnej i testom wytrzymałościowym. W firmie Meusburger nawet najlepszej jakości surowce są poddawane procesowi odprężania cieplnego, mającego na celu zmniejszenie ryzyka wystąpienia naprężeń wewnętrznych podczas dalszej obróbki materiału. Wyeliminowane są twarde miejsca w strukturze, co pozwala uniknąć nagłego złamania narzędzia. W wielu przypadkach oznacza to możliwość zmniejszenia naddatku, zazwyczaj planowanego na dalsze etapy obróbki. Wynikający z tego krótszy czas realizacji i dłuższa żywotność narzędzi pozwalają zaoszczędzić wiele cennych zasobów produkcyjnych. Odprężanie cieplne nie tylko skraca czas obróbki, ale także zwiększa precyzję, ponieważ ewentualne odkształcenia materiału zredukowane są do minimum. Dla klientów skutkuje to oszczędnością kosztów, a w dłuższej perspektywie zapewnia przewagę konkurencyjną.

img-pro-platten-f-platte-sall-add-v1
W firmie Meusburger wszystkie standardowe płyty są dostępne bezpośrednio z magazynu.

Stała dostępność produktów

Centralny magazyn elementów znormalizowanych firmy Meusburger znajduje się w jej siedzibie głównej w Austrii. Wszystkie standardowe płyty są dostępne bezpośrednio z magazynu, co stanowi decydującą zaletę dla wielu nabywców. Klienci korzystają również z profesjonalnej obsługi zamówień i dostaw, dzięki czemu oszczędzają czas na realizację swoich projektów.

Standaryzacja w procesie budowy form

Dzięki 60-letniemu doświadczeniu w obróbce stali i ofercie liczącej ponad 110 różnych rozmiarów form, Meusburger jest ważnym i niezawodnym partnerem w branży produkcji form wtryskowych. Klienci korzystają z dobrze przemyślanego asortymentu standardowych produktów z szeroką gamą dostępnych opcji:

  • Rozmiary form: 96 x 96 do 996 x 1196 mm
  • Płyty z otworami i bez otworów
  • Możliwość wykonania otworu chłodzącego usytuowanego między otworem prowadzenia i śruby
  • Płyty formujące z narożnikami ułatwiającymi demontaż i krawędzią odniesienia, dla łatwego demontażu oraz szybkiego ustawienia na maszynie obróbczej
  • Zestaw płyt wypychaczy w wersji szerokiej lub wąskiej (od rozm. 196 x 196 mm), z pasującymi listwami dystansowymi
  • Listwy dystansowe F 70, z gwintami do szybkiego demontażu płyty mocującej łącznie z listwami
img-pro-platten-p-platte-sall-add-v1
Dzięki wysokiemu udziałowi produkcji własnej Meusburger osiąga najwyższą jakość płyt.