Podanfol przejmuje firmy z Austrii i Węgier

Podanfol przejmuje firmy z Austrii i Węgier
Polska spółka Podanfol przejęła dwie zagraniczne firmy: węgierski Victan Kft oraz austriacki Victus GmbH. Jednocześnie stała się właścicielem wszelkich praw własnościowych do znaku towarowego Victan i praw patentowych do wszystkich oferowanych osłonek wielowarstwowych.

- Podjęte działania pozwalają z optymizmem spojrzeć na nadchodzący 2008 rok a rozszerzenie możliwości produkcyjnych o aktywa firm Victan i Victus otwiera nowe perspektywy w zakresie obsługi dotychczasowych i potencjalnych klientów oraz zwiększa naszą zdolność reakcji na ich wysublimowane potrzeby, przy jednoczesnym podnoszeniu jakości oferowanych osłonek wielowarstwowych - tłumaczą przedstawiciele firmy Podanfol.

Victus to austriacka firma obecna na europejskim rynku od 1989 r. Powstała celem dostarczania wysokiej jakości wyposażenia dla przemysłu spożywczego. Szybko wyspecjalizowała się w produkcji osłonek. Węgierska Victan Kft jest jej firmą córką.

Obecnie pod nazwą handlową Victan, Grupa oferuje bardzo innowacyjne osłonki z tworzywa sztucznego przeznaczone głównie do używania w przemyśle przetwórstwa spożywczego, przede wszystkim mięsa i mleka. Od pięciu lat dysponuje nowoczesnym zakładem do produkcji osłonek. Jest on zlokalizowany w węgierskiej miejscowości Dunaharaszti, położonej tuż koło Budapesztu.

Osłonki Victan


Osłonki Victan produkowane są według najnowszych technologii z najwyższej jakości poliamidu (PA66) przy wykorzystaniu technologii wytłaczania, rozdmuchu oraz dwuosiowej orientacji, która podnosi walory użytkowe produktu. Między innymi z tych względów dysponują bardzo dużą wytrzymałość mechaniczną oraz dobrą termokurczliwością. Składają się z kilku warstw, ale warto wiedzieć, że warstwa wewnętrzna jest odpowiednia do farszu mięsnego. Pozwala to chronić przed rozdzieleniem się składników farszu pod osłonką. Dzięki tej technologii okres barierowości dla tlenu, dwutlenku węgla, azotu i promieni UV wynosi kilka - kilkanaście tygodni. W tym czasie osłonka zachowuje wysoki połysk oraz nie marszczy się na wyrobie. Firma wytwarza tez osłonki niekurczliwe.

Firma Podanfol, to producent opakowań dla przemysłu spożywczego. Firma, mająca swoją siedzibę w Chodzieży, powstała w 1982 r. i jako pierwsza w Polsce zajęła się wyrobem sztucznych opakowań - osłonek do wędlin i serów. Obecnie zaopatruje zakłady mięsne w całym kraju. Ponadto jej produkty są eksportowane do wielu państw europejskich oraz do Ameryki Płn. i Afryki. Spółka specjalizuje się w wytwarzaniu opakowań - osłonek termokurczliwych, barierowych termokurczliwych oraz poliamidowych nietermokurczliwych.