Podróż firmy igus dookoła świata

Podróż firmy igus dookoła…
Firma igus z Kolonii, znany producent trybopolimerów, z okazji pięćdziesięciolecia istnienia firmy oraz jubileuszu trzydziestu lat od wprowadzenia materiałów iglidur, podjęła akcję, która ma zademonstrować potencjał swoich specjalistycznych tworzyw sztucznych oraz ich wytrzymałość na obciążenia. W dniu 20 stycznia w światową podróż wyruszył samochód, który przez wiele tygodni był poddawany modyfikacjom w warsztacie Fachhochschule Köln.

Niskie zużycie i praca na sucho to nowoczesne rozwiązanie dla wielu aplikacji ruchomych. W związku z tym firma igus od dziesięcioleci prowadzi w tej dziedzinie badania we własnym laboratorium testowym, aby nieustannie udoskonalać swoje produkty. W celu udowodnienia, czego jest dzisiaj w stanie dokonać przetestowana i stosowana w milionach urządzeń innowacyjna technologia tworzyw sztucznych, firma postanowiła wysłać mały samochód wyposażony w komponenty iglidur w wymagającą podróż dookoła świata po drogach asfaltowych, szutrowych i błotnistych na czterech kontynentach. Samochód będzie tam rozpowszechniać motto firmy "plastics for longer life". Pierwszym przystankiem pojazdu była wyprawa do Indii, gdzie został on zaprezentowany na targach "Auto Expo". Zaraz potem samochód udał się w podróż do Chin, gdzie przez miesiąc odwiedzał różne miejsca.

Japonia, Korea Południowa i Tajwan to kolejne kraje na azjatyckiej trasie pojazdu przed wizytą w Ameryce. Tam odbył się etap wiodący od wybrzeża do wybrzeża przez Kanadę i USA. Kolejny punkt na planie podróży stanowi Europa, gdzie samochód odwiedzi różnych klientów, targi i oddziały firmy igus, a w Polsce pojawi się już w styczniu. Każdy przystanek i każdy kilometr podróży można obserwować i śledzić na stronie internetowej blog.igus.pl.

Przebudowa: "plastynacja" samochodu małolitrażowego

Tak ambitny test praktyczny mógł zostać przeprowadzony dzięki przebudowie pojazdu przez zespół z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Kolonii pod kierownictwem Johannesa Thomé oraz Michaela Kruga, konstruktora łożysk ślizgowych w firmie igus. Obowiązywała przy tym zasada, że wszystko, co tylko możliwe z technicznego punktu widzenia oraz zgodnie z przepisami TÜV zostanie zastąpione w pojeździe tworzywami sztucznymi firmy igus.

iglidur
brak
 

Producent prowadników przewodów oraz łożysk ślizgowych wykonanych z tworzyw sztucznych

Polska