Polski compounder na europejskim rynku

Polski compounder na europejskim… Firma Polimarky to znany polski producent modyfikowanych tworzyw sztucznych. W swojej ofercie przedsiębiorstwo posiada między innymi modyfikowane polipropyleny Reslen, modyfikowane poliamidy Restramid oraz polietylenowe mieszanki kablowe Reslen REF. Na uwagę zasługuje ostatnie z wymienionych rozwiązań - bezhalogenowe mieszanki halogenowe Reslen REF stanowią ekologiczną alternatywę dla produktów z PVC i podczas spalania nie emitują toksycznych gazów. Interesującym produktem jest także tworzywo PPA dostępne pod handlową nazwą Resaron, które może być używane jako zamiennik dla elementów metalowych w aplikacjach wymagających wysokiej sztywności i odporności na uderzenia.

Firma została założona w latach 80. przez Marka i Renatę Kyców. W ostatnim czasie Polimarky rozwija się dynamicznie, czego efektem było między innymi otwarcie drugiego oddziału w Rogoźnicy na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego.

W chwili obecnej Polimarky realizuje strategię rozszerzenia działalności na rynek europejski. Podczas tegorocznych targów K w Düsseldorfie w rozmowie z naszą redakcją przedstawiciel firmy, Torben Werner, powiedział, że celem Polimarky jest obecność na rynkach państw sąsiadujących z Polską - dobrym przykładem realizacji tego programu jest współdzielenie stoiska z niemieckim dystrybutorem, firmą Wico Plast z Hamburga.

Więcej na temat oferty Polimarky i planów rozwojowych firmy w naszym materiale wideo.


Czytaj więcej:
Targi 1280
Wywiad 292

Modyfikowane tworzywa sztuczne do wtrysku i wytłaczania, uniepalniane, blendy polimerowe, bezhalogenowe mieszanki kablowe, polipropyleny Reslen, usługi przetłoczenia, prace badawczo-rozwojowe

Polska