Polskie termostaty na targach K

Polskie termostaty na targach… Niezależnie od profilu działalności przedsiębiorstwa, w procesie przetwórstwa tworzyw sztucznych jednym z kluczowych zagadnień jest problem precyzyjnej regulacji temperatury. Sterowanie temperaturą dotyczy między innymi oprzyrządowania produkcyjnego form, głowic i ustników, systemów gorącokanałowych w formach wtryskowych, układów hydraulicznych maszyn czy układów uplastyczniających we wtryskarkach, wytłaczarkach itp. Kluczową rolę odgrywa temperatura formy (lub głowicy wytłaczarskiej) oraz jej rzeczywista charakterystyka w czasie chłodzenia. Właściwa temperatura formy zależna jest od rodzaju tworzywa, w szczególności od właściwej temperatury krzepnięcia czy krystalizacji. Temperatura formy i jej charakterystyka w czasie chłodzenia mają wpływ na jakość wypraski oraz na wydajność procesu.

Swoją ofertę w zakresie regulacji temperatury przedstawi podczas tegorocznych targów K firma Ecoflow Heating&Cooling Systems. W Düsseldorfie polski producent zaprezentuje między innymi nowe, charakteryzujące się dużym przepływem termostaty wodne w zakresie temperatur do 120 st. C, oraz dobrze przyjęte przez polskich odbiorców termostaty wodno-olejowe.To zaledwie część oferty firmy Ecoflow - produkowane w Bydgoszczy wodne urządzenia peryferyjne dedykowane są dla form grzanych do 90 lub 120, 140, a nawet do 160 st. C, zaś olejowe - dla form grzanych do 150, 200, 250 lub 300 st. C. Termostaty wodne występują w dwóch konfiguracjach w zależności od metody termostatowania - z chłodzeniem pośrednim (z wymiennikiem ciepła) lub z chłodzeniem bezpośrednim, w którym woda chłodząca z centralnego systemu chłodzenia miesza się z wodą grzewczą. Termostatowanie z chłodzeniem bezpośrednim jest bardziej skuteczne, jednak w przypadku tworzyw wzmocnionych włóknem szklanym zalecane jest stosowanie wymienników ciepła ze względu na tendencję do deformacji tych tworzyw.

Termostaty wodne z serii PWE o mocy grzewczej od 6 do 72 kW, zaprojektowano i wykonano przy użyciu komponentów czołowych europejskich producentów: Eaton-Moeller, Grundfoss i Danfoss - wybór renomowanych dostawców pozwala zapewnić trwałość, niezawodność oraz precyzję procesu. W urządzeniach z wyższym zakresem temperatur powyżej 140 st. C zastosowano m.in. magnetyczne pompy SPECK.

Nowością w ofercie firmy, która miała swoją premierę podczas kieleckich targów Plastpol 2013, są termostaty wodnoolejowe PWE-90. Są one dedykowane dla form grzanych wodą do 90 st. C lub dla form grzanych olejem do 150 st. C, o mocy grzewczej 6, 9 lub 12 kW. Urządzenia charakteryzują się wysoką jakością wyposażenia, łatwa obsługą oraz dobrymi parametrami technicznymi - i to przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Termostat wodno-olejowy PWE-90


Podczas targów K firma Ecoflow Heating&Cooling Systems zaprezentuje swoje produkty w hali 10 na stoisku H63.

Czytaj więcej:
Targi 1280