Popularność folii wysokobarierowych stale rośnie

Popularność folii wysokobarierowych…
Opakowania wysokobarierowe to dziś prawdziwy fenomen na rynku. Tego typu folie są coraz bardziej pożądane przez klientów.

Każdy oczekuje od opakowań coraz więcej. Wymagana jest wysoka barierowość , wytrzymałość, zgrzewalność, wysoka jakość nadruku i to wszystko natychmiast i jak najtaniej. Jeśli ktoś chce być liderem na rynku i utrzymać swoją czołową pozycję, musi w elastyczny i w maksymalnie efektywny sposób dostarczać opakowania najwyższej jakości. Oznacza to nie tylko stosowanie najnowszych technologii, ale również wysoką jakość materiałów i produkcja „na miarę”.

Firma Vepak oferuje unikatową technologię 9-warstwowej folii, która wyznacza nowy kierunek na rynku opakowań barierowych, a dzięki wyjątkowemu sposobowi dystrybucji folia dociera do klienta w ciągu najwyżej 48 godzin.

Folia TR9 wyróżnia się nadzwyczajnymi właściwościami, takimi jak wysoka barierowość, wytrzymałość, przezroczystość, możliwość laminowania i to wszystko można mieć za bezkonkurencyjną cenę. TR9 jest idealnym półproduktem do laminacji, przy produkcji opakowań doypack, flowpack, do górnej i dolnej aplikacji lub jako folia wieczkowa.

Vepak2


Folia TR9 zyskała przychylność odbiorców nie tylko dzięki funkcjonalnej barierze i wytrzymałości (dzięki zawartości wysokiej jakości warstwy poliamidu), ale również dzięki innym właściwościom, takim, jak peel, antifog, szeroka skala barw oraz zorientowanemu na klienta podejściu całej firmy Vepak.

Przy produkcji woreczków doypack, zgrzewaniu zaworów czy mocowaniu zamknięcia może dojść do przepalenia w miejscu połączenia, a tym samym do rozklejania się lub pękania połączeń (spalenie i wykruszenie warstw polietylenu). W efekcie maleje wytrzymałość miejsca zgrzewania, następuje deformacja opakowania lub rozwarstwienie (typowy przykład: opakowania na ciecze, PET-Food). Standardowa wadliwość w przypadku opakowań barierowych wynosi aż 20%, co nie uwzględnia klientów z sieci handlowych. Dla firmy oznacza to nie tylko znaczne koszty. Wraz ze wzrostem reklamacji rośnie też liczba niezadowolonych klientów.

Vepak1


Folia TR9 szczególnie dobrze sprawdza się w trudnych warunkach. Dzięki najnowszej 9-warstwowej technologii TR9, jej producent jest w stanie włożyć warstwę wysokiej jakości poliamidu w taki sposób, aby przytrzymała miejsce zgrzewu lub zamknięcia i jednocześnie nie zmniejszała właściwości folii. Między innymi w ten sposób chroniona jest również warstwa EVOH przed degradacją cieplną (warstwa EVOH w TR9 ma aż 7 mic.). Klienci przy konfekcjonowaniu nie naruszą bariery i nie zmniejszą wytrzymałości nawet przy bardzo skomplikowanych i wymagających zastosowaniach. Właściwość tę w największym stopniu docenią producenci opakowań doypack, którzy wymagają mocnego zgrzania włożonego zaworka PP, a także producenci PET-Food przy mocowaniu zamknięć strunowych.

Źródło: Vepak


brak
 

Opakowania z tworzyw sztucznych, folie, torby, torebki, reklamówki

Czechy


Reportaże

Forum

Jackoos_899

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-09-16

Iebm

Kilka pytań dotyczących procesu wtryskowego i wtryskarek. 2021-09-01

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Bentor

Własna firma produkcyjna 2021-06-04

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09