Preformy PET będą produkowane w Katowicach

Preformy PET będą produkowane… Pomimo trudności finansowych inwestycja koncernu La Seda w Polsce nie jest zagrożona.

Kilka dni temu La Seda poinformowała, że ze względów finansowych zmuszona jest zawiesić sporą część swoich planów inwestycyjnych. Jedną ze składowych opiewającego na kilkadziesiąt milionów euro projektu inwestycyjnego koncernu jest wybudowanie fabryki w Katowicach. W stolicy Górnego Śląska powstać ma zakład spółki APPE Polska, będącego częścią międzynarodowego holdingu. Teraz La Seda rozwiewa obawy co do dalszych losów polskiej inwestycji. Nic jej nie grozi i będzie realizowana.

APPE Polska ma zamiar produkować w naszym kraju preformy PET oraz opakowania PET dla branży napojowej. Będzie jednym z dostawców Coca Coli. Sprzedaż będzie kierowana jednak nie tylko do odbiorców w Polsce, ale też do całej wschodniej Europy.

Uruchomienie produkcji planowane jest na 1 grudnia. Koszt inwestycji to 15 mln euro.

- Uważamy, że Polska to najbardziej interesujący rynek w tej części Europy. Dysponuje nieograniczonym prawie potencjałem rozwoju, co doskonale odpowiada naszym wieloletnim planom ekspansyjnym – tłumaczy Martin Hargreaves, dyrektor zarządzający APPE, czyli opakowaniowego oddziału La Seda.

Czytaj więcej:
Rynek 1097