Premiera wtryskarki 4000 ton do thixomoldingu

Premiera wtryskarki 4000 ton…

Czym jest technologia thixomoldingu?

W procesie thixomoldingu metal jest dozowany w postaci wiórów i stopniowo doprowadzany do temperatury przetwórstwa wynoszącej od 575°C do 620°C. Następnie stopiony metal jest podawany do formy z prędkością od 2000 do 2500 mm/s i zagęszczany. Temperatura formy wynosi od 210 do 240°C, a czas cyklu od 30 do 60 sekund, podobnie jak w technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Zapotrzebowanie na trwałe, lekkie produkty przyczyniło się do znacznego wzrostu popularności formowania stopów magnezu. Jego liczne zalety sprawiają, że jest to odpowiedni wybór do produkcji części stosowanych w motoryzacji, produktach konsumenckich, obronności, elektronice, urządzeniach przenośnych i sprzęcie sportowym. W rezultacie technologia thixomoldingu staje się coraz bardziej preferowaną metodą wytwarzania różnych produktów na wielu rynkach.

1713624398606

Przez lata firma Bole była zaangażowana w rozwój i innowacje w zakresie technologii formowania kompozytów termoplastycznych wzmocnionych włóknami: od standardowego formowania wtryskowego, termoplastycznego formowania wtryskowego wzmocnionego długimi włóknami (CIML), do formowania wtryskowego online na gorąco (OIHM). Podążając za trendami rynkowymi, Bole nieustannie rozwija portfolio swoich produktów, wspierając tym samym klientów na każdym etapie projektu w celu zaspokojenia ich zróżnicowanych wymagań, dzięki czemu zwiększa konkurencyjność zarówno swoją, jak i klientów.

Obecnie Bole posiada również spore osiągnięcia w dziedzinie formowania stopów magnezu. Dzięki opatentowanej technologii koncern jest w stanie wyprodukować wtryskarki z największym rozmiarem wtrysku i dysponuje satysfakcjonującymi rozwiązaniami w zakresie modyfikacji materiału, które pozwalają uzyskać odpowiednie właściwości antykorozyjne, wysoką przewodność i większą wytrzymałość. 

Wysokotechnologiczne wtryskarki dla Przetwórców tworzyw sztucznych. Szerokie spektrum zastosowań dla wszystkich branż oraz ciągła dostępność w Polskim magazynie europejskiego przedstawiciela. Maszyny hydrauliczne i elektryczne, kolanowe oraz dwupłytowe + maszyny specjalne.

Polska, 41-406 Mysłowice, Katowicka 72