Premiery Wittmann Group podczas Targów Plastpol 2018

Premiery Wittmann Group podczas…
Wittmann Group to światowy lider w dziedzinie produkcji wtryskarek, robotów i urządzeń peryferyjnych przeznaczonych do przetwórstwa tworzyw, który w tym roku będzie obchodzić 10-tą rocznicę połączenia firm WITTMANN i BATTENFELD. Podczas Targów Plastpol w dniach 22-25 maja w Targach Kielce, firma zaprezentuje wyjątkowe technologie i rozwiązania automatyzacji produkcji.

Na stoisku F-11 WITTMANN BATTENFELD będzie można zobaczyć m.in. dwie wtryskarki. Na maszynie SmartPower 180/525H/210L COMBIMOULD produkowane będą zamknięcia do butelek. Detale wykonane będą w technologii wtrysku 2-K z wykorzystaniem robota WITTMANN W832pro. Robot będzie przekładał elementy wypraski między gniazdami formy i odkładał gotowe detale na taśmociąg.

wtryskarka ecopower


Drugą maszyną będzie wtryskarka elektryczna EcoPower 55/130 Unilog B8, na której będą produkowane kulki do filtrów. Na maszynie tej zaprezentowane zostaną przepływomierze automatyczne FLOWCON, które będą zintegrowane z wtryskarką w oparciu o platformę WITTMANN 4.0. Przepływomierze automatyczne FLOWCON umożliwiają dokładną regulację każdego
obiegu chłodzenia formy, co znacząco przyczynia się do poprawienia jakości wykonywanych detali. Przepływomierze pozwalają na regulację temperatury lub przepływu w każdym z obiegów. Wybrany parametr jest kontrolowany i zapisywany w układzie sterowania wtryskarki tak jak parametr pracy samej maszyny.

Uzupełnieniem prezentowanych maszyn będzie tablica WITTMANN 4.0 pokazująca aktualne możliwości integracji urządzeń peryferyjnych z wtryskarką wyposażoną w układ sterowania UNILOG B8. By jednak prezentacja nie miała tylko teoretycznego charakteru zaprezentowana zostanie oferta urządzeń WITTMANN, które w sposób praktyczny wykorzystują możliwości integracji WITTMANN 4.0.

wittmann 4.0


Oczekiwaną nowością firmy WITTMANN na tegorocznych Targach Plastpol w Targach Kielce będzie z pewnością premiera robotów WITTMANN WX oraz kolejne modele z serii WITTMANN PRIMUS, a także udoskonalone wersje robotów - WITTMANN R9, z nowym układem sterowania.


Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna