Printpack rozpoczął produkcję opakowań w Polsce

Printpack rozpoczął produkcję opakowań w Polsce
Na terenie podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kutnie otwarto fabrykę amerykańskiej firmy Printpack. W Kutnie powstawać będą opakowania dla potrzeb największych światowych producentów żywności i napojów.

Obszar inwestycji obejmuję 6,5 ha powierzchni, przy czym kompleks budynków firmy liczy sobie 10 tys. mkw. Wartość całego projektu przekracza 50 mln dolarów. Jego realizacja rozpoczęła się trzy lata temu.

- To nasza pierwsza fabryka w tej części Europy. Jesteśmy jednym z największych producentów opakowań giętych w USA. 15 lat temu uruchomiliśmy produkcję w Wielkiej Brytanii, jednak w tej branży w Europie nie jesteśmy liderem. Chcemy to zmienić. Dlatego tak ważny jest dla nas zakład w Kutnie. Zapewnia on nam wiele nowych możliwości. To będzie solidna platforma do obsługi klientów z północnej, centralnej i wschodniej Europy – podsumowuje Dennis Love, prezes Printpack.

Printpack to firma założona w USA roku 1956. Zajmuje się produkcją elastycznych materiałów opakowań dla takich producentów jak Coca-Cola, Nestle czy Unilever. W Kutnie fabryka ma zatrudnić do 85 osób. Zamierza również aktywnie włączając się w życie codzienne miasta poprzez m.in. finansowe wsparcie Małej Ligi Baseballowej.

Printpack, Kutno