Produkt plus specjalistyczna wiedza

Produkt plus specjalistyczna… Firma WTH GmbH ze Stade dostarcza nie tylko zamówione towary. Specjaliści przedsiębiorstwa informują również kompleksowo o produktach i innowacjach. Z ich punktu widzenia wybór danego surowca jest nie tylko kwestią ceny - tu aktualne jest powiedzenie, że lepsze może być często wrogiem dobrego. Zgodnie z doświadczeniem pracowników firmy, nawet uznane wcześniej produkty nie zawsze i nie w każdym przypadku muszą być najlepszym wyborem.

- Przywiązujemy fundamentalną wagę do tego, by nie uprawiać tylko handlu - mówi Walter Thieme, dyrektor zarządzający firmy WTH. - Chcemy również dostarczać fachowej informacji. Dlatego nasz zespół dysponuje profesjonalną wiedzą chemiczną.

Jako dystrybutor, firma założona przez Waltera Thieme dostarcza surowców dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Od wielu lat firma z siedzibą w Stade w Dolnej Saksonii działa również na polskim rynku. Dzięki wykwalifikowanemu personelowi polskim językiem włada nie tylko strona internetowa WTH. Od 2011 przedsiębiorstwo jest obecne ze swoim home office w Poznaniu. Wkrótce potem firma WTH była postrzegana w branży tworzyw sztucznych i gumy jako wiarygodny partner i miała tam stałe miejsce.

- Nabywamy od tego czasu w Europie, Ameryce i Azji, coraz więcej w Indiach i Chinach, na przykład wysokiej jakości dodatki do zastosowania w tworzywach sztucznych, gumie, klejach i uszczelniaczach - mówi założyciel firmy.

Certyfikacja systemu zarządzania jakością zgodnie z normą DIN EN ISO 9001 miała miejsce na początku 1998 roku.


Jako specjalistyczne przedsiębiorstwo handlowe dla krajowych i zagranicznych producentów surowców firma WTH jest odpowiedzialna za marketing i dystrybucję dodatków oraz surowców, a także za ścisłą współpracę z odpowiednimi przedstawicielami. Celem jest utworzenie i utrzymanie trwałych relacji biznesowych z klientami oraz z dostawcami. Zasada ta sprawdziła się również w trudnej sytuacji gospodarczej. Aby móc zapewnić swoim klientom w całej Europie na stałe jak najwyższą jakość, firma postawiła na stworzenie własnej marki.

- Dzięki współpracy z naszymi dostawcami surowców i innymi specjalistami, standardowe produkty są uszlachetniane i sprzedawane na całym świecie jako produkt własny o wyższej jakości oraz przewidzianych dla danego zastosowania właściwościach - mówi Thieme. - Po ponad dwudziestu latach działalności handlowej na całym świecie firma osiągnęła pozycję rynkową, która wymaga takiego podejścia.

WTH jest od 2010 roku zarejestrowanym znakiem towarowym w Unii Europejskiej. Nazwa Addforce została utworzona jako ogólna nazwa handlowa dla produktów WTH i zarejestrowana jako marka w 2013 roku. Poprzez umieszczenie rozpoznawalnych produktów z własną marką na rynku Thieme chce mieć pewność, że klienci zawsze mogą kupować produkty o stałej jakości. Współpraca tylko z wyselekcjonowanymi partnerami pozwala uniknąć wahań jakości, a jak wiadomo, jakość - obok niezawodności i zrównoważonego rozwoju - jest warunkiem sukcesu w biznesie.

- Znamy naszych producentów i sprowadzamy towary bezpośrednio od nich - mówi Thieme. - Dodatkowo nasze produkty tam również są wyraźnie oznakowane nazwą handlową Addforce lub WTH. To gwarantuje, że nasze produkty nie mogą być mylone z towarami od innych producentów.

Wiele produktów WTH jest produkowanych przez wiodących producentów w Chinach. Oczywiście posiadają oni niezbędne kompetencje oraz możliwości badawczo-rozwojowe, umożliwiające opracowywanie rozwiązań pod kątem potrzeb indywidualnych klientów.

Do najważniejszych produktów WTH należą m.in. środki zmniejszające palność. Są to między innymi wodorotlenki glinu i pochodne melaminy, jak polifosforan melaminy, boran melaminy czy cyjanuran melaminy. Są to białe, drobno zmielone wypełniacze, które pojedynczo bądź w połączeniu z innymi dodatkami dają zmniejszoną palność oraz redukcję dymu w wielu polimerach.

WTH dostarcza również ważne dodatki do przetwórstwa polichlorku winylu. PVC znany jest jako odporne na warunki atmosferyczne, solidne tworzywo, z którego na drodze ekstruzji wytwarza się między innymi profile okienne i techniczne, rury oraz płyty. WTH dostarcza modyfikatory poprawiające trwałość tworzywa w niskiej temperaturze i jego odporność na uderzenia. Są to na przykład specjalne akrylany i chlorowany polietylen (CPE), czyli produkty, które charakteryzuje m.in. dobra kompatybilność z PVC oraz łatwe zastosowanie w produkcji. Często stosowane są również kombinacje obu tych modyfikatorów. Modyfikatory akrylanowe pozwalają na uzyskanie nieco lepszego połysku, CPE natomiast umożliwia uzyskanie lepszych właściwości w niskiej temperaturze oraz posiada niższą cenę.

Fundament pełnej listy różnych związków chemicznych o wysokiej czystości w przetwórstwie polimerów tworzą m.in. WTH-Chemsorb, WTH-Chemstab (stabilizatory świetlne) oraz WTH-Chemnox (przeciwutleniacze). Produkty powstające w wysokiej klasy parku maszynowym w Chinach posiadają wysoką i stałą jakość. W zależności od wymagań rynkowych WTH oferuje również mieszaniny. Z Chin pochodzą także rozjaśniacze optyczne absorbujące zakres fal świetlnych i wzmacniające istniejącą słabo niebieskawą fluorescencję - farbę komplementarną do żółtej. Grupę chemikaliów dopełniają dezaktywatory metali oraz środki nukleujące i poprawiające transparentność.

To tylko przykładowy wybór produktów z aktualnej oferty firmy WTH.

Przedsiębiorstwo WTH GmbH ze Stade zobowiązuje się do wysokich standardów norm jakości dla produktów i usług. Przy tym konsekwentnie stosuje się do własnych zasad, z których dwie mają szczególne znaczenie: "Po pierwsze, chcemy należeć do firm najbardziej przyjaznych dla klientów w naszej branży" i "Po drugie, zawsze staramy się unikać błędów - by nie musieć ich w późniejszym czasie korygować".

WTH


Czytaj więcej:

Wysoko specjalizowane dodatki i środki pomocnicze dla przetwórstwa polimerów i gumy oraz dla branż pokrewnych

Niemcy, 21682 Stade, Beguinenstr. 13