Promens wprowadza nowe opakowanie Green AirFree

Promens wprowadza nowe opakowanie Green AirFree
Firma Promens wprowadziła na rynek opakowaniowy nadająca się do recyklingu udoskonaloną wersję swojego opakowania AirFree.

Nowa butelka firmy Promens wykonana została w technice koekstruzji, czyli współwytłaczania, polegającej na łączeniu kilku warstw wytłoczonych w celu wytworzenia za jednym razem wielowarstwowego produktu. Co ważne wytwarzanie opakowania odbywa się w jednym etapie. Zewnętrza polietylenowa warstwa butelki wykonana jest z materiałów pochodzących z recyklingu odpadów pokonsumenckich (PCR).

Nowe opakowanie zawiera materiał barierowy, który zapobiega przenikaniu zapachu przez materiał PCR oraz dysponuje czysta powłoką z polietylenu, która styka się z zawartością butelki.

Promens wprowadza nowe opakowanie Green AirFree

Po tym gdy opakowanie zostanie już wykorzystane i zniszczone, płatki z polietylenu, które nie miały kontaktu z produktem przechowywanym w opakowaniu mogą być separowane i podlegać recyklingowi.

Opakowanie AirFree jest wytwarzane w wielkościach 15 - 500 ml. Po użyciu butelka błyskawicznie, o wiele szybciej niż jej odpowiedniki, wraca do pierwotnego stanu. Opakowanie Promens przeznaczone jest do wyrobów kosmetycznych. Z serii AirFree korzysta m.in. koncern Calvin Klein.

Czytaj więcej: Galeria opakowań 361