Prosperplast - nowoczesne rozwiązania w połączeniu z doświadczeniem

Prosperplast - nowoczesne…

Blow Moulding Factory jest wyspecjalizowanym działem firmy Prosperplast, będącym odpowiedzią na potrzeby rynku w zakresie usług produkcyjnych w technologii blow moulding. Firma od niemal 30 lat zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych na wtryskarkach oraz wytłaczarkach z rozdmuchem.

Blow Moulding Factory dysponuje szerokim i różnorodnym parkiem maszynowym. W jego skład wchodzą wytłaczarki kontynuacyjne oraz akumulatorowe. Są to maszyny wiodących światowych producentów. Przedsiębiorstwo ma możliwość produkcji z wykorzystaniem różnorodnych typów tworzyw, niemniej głównie przerabia HDPE oraz PP. Jego system podawania i dozowania tworzyw umożliwia bardzo precyzyjne dawkowanie kilku komponentów w jednym czasie. Urządzenia dozujące mają wbudowaną pamięć, która pozwala na zapis receptur oraz wydruk raportu z każdego cyklu zlecenia produkcyjnego. Każda maszyna wyposażona jest w młyn do mielenia odpadów, dzięki czemu można podać do niej odpowiednią ilość przemiału, co pozwala na produkcję powtarzalnych wyrobów.

isit-430-03

Firmę cechuje ciągły rozwój i inwestycje, dzięki którym może produkować elementy różnej wielkości. Jej silną stroną jest wytwarzanie wielkogabarytowych i skomplikowanych detali przekraczających masę 30 kilogramów oraz 2 m3 objętości. Nowoczesne rozwiązania, energooszczędność oraz wieloletnie doświadczenie pozwalają Prosperplast wykonywać produkty na konkurencyjnych warunkach i w oczekiwanej jakości.

isit-230-06

Zatrudnieni w firmie doświadczeni inżynierowie każdego dnia rozwiązują pojawiające się problemy oraz pracują nad automatyzacją poszczególnych procesów. Przedsiębiorstwo produkuje na formach powierzonych przez klientów, które może zmodernizować oraz przystosować do swoich maszyn. Aby kompleksowo obsłużyć klientów, Blow Moulding Factory posiada własną narzędziownię z nowoczesnym parkiem maszynowym, w którym budowane są nowe formy. Firma gwarantuje również pełny serwis powierzonych do produkcji form oraz dysponuje możliwościami logistycznymi, które pozwalają w pełni zaspokoić potrzeby odbiorców.

Prosperplast 1 Sp. z o.o.
ul. Wilkowska 968
43-378 Rybarzowice
tel.: +48 33 817 70 03
www.prosperplast.pl
bmf@bmfpd.pl

Reportaże

Forum