Przygotowania do targów MSV w toku

Przygotowania do targów MSV…

Zarząd firmy BVV Brno, organizatora Międzynarodowych Targów Maszynowych MSV zwróciło się z apelem do czeskiego rządu o wyłączenie tej imprezy targów z katalogu imprez masowych, a same wystawy mogłyby być organizowane od końca sierpnia tego roku.

Postulaty branży wspierane są przez Ministerstwo Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej, Konfederację Przemysłu Republiki Czeskiej i Czeską Izbę Handlową.

Obecnie opcja wykluczenia z kategorii imprez masowych oraz określenie warunków, w których mogłyby się odbyć nie tylko targi MSV ale też inne organizowanych przez BVV wystawy, jest badana przez grupę ekspertów z resortu zdrowia. Opinia Ministerstwa Zdrowia Republiki Czeskiej ma być ogłoszona najpóźniej do końca maja br.

"Uważamy, że wykluczenie z imprez masowych i określenie wykonalnych środków dla targów usunie niepewność wystawców i targów BVV Brno w przygotowaniu MSV i innych wydarzeń w drugiej połowie tego roku. Z powyższego powodu termin składania wniosków dla wystawców MSV został ustalony na 15 czerwca 2020 r." - czytamy w oświadczeniu organizatora targów.