Przygotowanie modelu do symulacji wtrysku

Przygotowanie modelu do symulacji wtrysku
Firma softPROGRESS zaprasza 9 sierpnia o godz. 10 na kolejne webinarium z letniego cyklu warsztatów przeznaczonych dla osób związanych z przetwórstwem tworzyw. Webinarium dotyczyć będzie możliwości przygotowania modelu do symulacji wtrysku za pomocą oprogramowania SimpoeMold, które przeznaczone jest dla firm projektujących wypraski i formy wtryskowe oraz ogólnie zakładów produkujących swoje wyroby z tworzyw.

W trakcie webinarium omówione zostaną następujące zagadnienia: scenariusze przygotowania modelu do analizy, tworzenie i edycja siatki MESH, wybór odpowiedniej metody symulacji (shell vs. solid) i charakterystycznej funkcjonalności, identyfikacja problemów, naprawa i optymalizacja elementów siatki po imporcie geometrii etc.

Spotkanie poprowadzi Wojciech Zdun z firmy softPROGRESS. Udział w webinarium jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Ze względu na ograniczenia pokoju konferencyjnego związane z przyjęciem maksymalnie 50 osób warto uczestnictwo zarejestrować od razu na stronie internetowej wydarzenia.

Jest to jeden z warsztatów przygotowanych dla omówienia zagadnień dotyczących optymalizacji procesów przetwórstwa tworzyw, które można prowadzić przy użyciu narzędzi oferowanych przez softPROGRESS. Warsztaty mają udowodnić, że przeniesienie prób narzędzi oraz optymalizacji parametrów przetwórstwa na początek procesu rozwoju wyrobów do świata wirtualnych symulacji może spowodować obniżenie kosztów przygotowania produkcji i kosztów samej produkcji przy jednoczesnej możliwości zwiększenia wydajności produkcji o dwucyfrową wartość procentową w obu przypadkach.

softPROGRESSbrak
 

Profesjonalne usługi doradcze związane z usprawnianiem procesów i procedur w firmach produkcyjnych. Sprzedaż oprogramowania umożliwiającego realizację usprawnień: RapidAuthor, OperatorMES, VirtualProcess, eLeaderMobileVisit, Simpoe-Mold, HyperXtrude.

Polska


Forum

Uzialas

Tworzywo - poliketon 2018-05-15

Recykling_tworzyw

Szukam Inwestora - Recykling Tworzyw Sztucznych 2018-05-12

Pawel11

Mobilny pochłaniacz oparów podczas przetrysku 2018-05-08

Zaptech16

PC ABS i HIPS 2018-05-08

Ramones

Własna firma produkcyjna 2018-04-30

Reportaże