Radpol wchodzi w branżę elektroenergetyczną

Radpol wchodzi w branżę elektroenergetyczną… Firma Radpol, krajowy lider na rynku wyrobów termokurczliwych planuje ekspansję w branżę elektroenergetyczną. Przejmie niemal trzy czwarte udziałów spółki Elektroporcelana Ciechów. Przejęcie pochłonie 5 mln zł.

Rok 2008 zapowiada się bardzo korzystnie dla spółki. Świadczy o tym jej potencjał produkcyjny. Firma od ponad roku modernizuje linie technologiczne i rozbudowuje zakład produkcyjny. Ponadto, ze względu na specyfikę działalności i potrzeby inwestycji w infrastrukturę, Radpol ma przed sobą duże perspektywy rozwoju na rynkach zagranicznych, głównie w Europie Środkowo-Wschodniej.

Strategia rozwoju firmy zakłada wysoką specjalizację w kluczowej dla niej branży, czyli energetyce. Przejmując Elektroporcelanę Ciechów Radpol liczy na możliwość rozszerzenia oferty produktowej i w konsekwencji dotarcie do nowych grup odbiorców oraz zwiększenie udziału w wyrobach dla energetyki zawodowej. Zarząd widzi korzyści z budowy grupy kapitałowej, dlatego nie wyklucza kolejnych akwizycji.

- Tak, jak zapowiadaliśmy, mamy szeroko zakrojone plany inwestycyjne i będziemy je konsekwentnie realizować. Widzimy ogromny potencjał w segmencie elektroenergetycznym i jesteśmy przekonani, że Radpol ma warunki i kompetencje żeby zwiększać w nim swoje udziały. Zakup większościowego pakietu Elektroporcelany Ciechów ma na celu uzyskanie efektu synergii w ramach spółki Radpol - mówi Andrzej Sielski, prezes zarządu firmy.

Rok temu głównym celem emisji publicznej Radpolu było pozyskanie środków na dynamiczny rozwój firmy. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na wyroby termokurczliwe oraz usługi sieciowania szefostwo firmy postawiło na zwiększenie mocy produkcyjnych spółki oraz rozbudowę infrastruktury produkcyjnej.

- Skupiamy się na zwiększaniu udziałów naszych produktów w kluczowych branżach i wchodzeniu na nowe rynki. W 2008 r. będziemy konsekwentnie realizować zapowiadaną strategię, rozwijając firmę i inwestując, a w konsekwencji zwiększając jej wartość. Jestem przekonany, że nasi akcjonariusze będą zadowoleni z wyników działalności, a także przejrzystej i otwartej polityki informacyjnej - mówi Andrzej Sielski.

Zgodnie z założeniami w następnych latach Radpol planuje budowę trzeciego akceleratora przemysłowego o energii do 10 MeV. W chwili obecnej prowadzone są badania potencjalnego rynku usług sieciowania w Polsce. Akcelerator będzie przeznaczony głównie do sterylizacji produktów wykorzystywanych w przemyśle medycznym, np. ubrań personelu medycznego, wykorzystywanych w szczególności na salach operacyjnych i w przemyśle spożywczym i opakowaniowym - oddziaływaniu elektronów poddawane są np. przyprawy, które dłuższy czas zachowują świeżość.

W 2007 roku Radpol odnotował przychody na poziomie 35,8 mln zł, co oznacza wzrost o 22,41 proc. w porównaniu z 2006 rokiem. Zysk netto wyniósł 6,8 mln zł, czyli o 57,3 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

Czytaj więcej:
Rury 99

brak
 

Producent rur do przesyłu ciepła, wody, gazu i kanalizacji oraz produktów dla energetyki.

Polska

Reportaże

Forum