Reifenhäuser prezentuje zrównoważone rozwiązania w produkcji tworzyw sztucznych

Reifenhäuser prezentuje zrównoważone…

Podczas tegorocznej edycji targów K grupa Reifenhäuser przedstawi innowacyjne technologie wytłaczania w celu wykorzystania tworzyw sztucznych jako materiału zrównoważonej przyszłości.

- W ramach zmiany sposobu wykorzystania i postępowania z tworzywami sztucznymi ponosimy za nie odpowiedzialność - skomentował przy okazji K Preview CSO Grupy, Ulrich Reifenhäuser. - Tworzywa sztuczne są idealnym materiałem do wielu zastosowań, ale nie zawsze można je poddać recyklingowi. Dlatego też zajęliśmy się kluczowymi parametrami i dalej rozwijaliśmy nasze technologie wytłaczania, aby udoskonalać i rozwijać produkty z tworzyw sztucznych, które są doskonałymi rozwiązaniami dla gospodarki o obiegu zamkniętym.

Na targach K, które odbędą się już w październiku br., Reifenhäuser zaprezentuje nowe sposoby zrównoważonej produkcji tworzyw sztucznych. Opracowując swoje produkty, Reifenhäuser od samego początku bierze pod uwagę możliwość recyklingu, na przykład poprzez wydajne procesy, które ułatwiają korzystanie z zasobów i zmniejszają wykorzystanie tworzyw sztucznych, maszyny które produkują bez wytwarzania odpadów oraz innowacyjne rozwiązania w zakresie recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych.

- Nasza obszerna wiedza umożliwia zaoferowanie szerokiej gamy rozwiązań, które spełniają wymogi zrównoważonego rozwoju i konkurencyjności. Wszystkie technologie, które zaprezentujemy na targach K 2019, opierają się na czterech zasadach: redukcja, ponowne wykorzystanie, recykling i wymiana - wyjaśnia Ulrich Reifenhäuser. - Ponieważ tworzywo sztuczne było materiałem ubiegłego stulecia i w tym stuleciu utrzymuje swoją dominację, my jako część przemysłu tworzyw sztucznych, mamy do wykonania ważne zadanie: rozwiązanie problemu zdolności do recyklingu.

Rodzinne przedsiębiorstwo z Troisdorfu skoncentrowało swoją działalność na trzech obszarach: liniach wytłaczania, komponentach i rozwiązaniach cyfrowych. Grupa Reifenhäuser łączy swoją wiedzę fachową ze wszystkich obszarów działalności i jest w związku z tym dobrze przygotowana do stymulowania rozwoju i innowacji.

- Na K 2019  nasi klienci spotkają się z  zaangażowanym zespołem zajmującym się zaawansowanymi kwestiami technicznymi i tworzeniem najnowocześniejszych rozwiązań w celu poprawy procesów i zwiększenia wydajności produkcji - zaznacza Urlich Reifenhäuser.

AD