Relacja z Dni Technologii Arburg 2016

Relacja z Dni Technologii…
W minionym tygodniu odbyła się kolejna edycja Dni Technologii firmy Arburg. W dn. 16-19 marca niewielki Lossburg (Badenia-Wirtembergia) odwiedziło 7,1 tys. gości z 54 krajów całego świata. Aż 41 proc. odwiedzających pochodziło spoza Niemiec, przy czym duże grupy odwiedzających przybyły spoza Europy - 190 gości reprezentowało USA, zaś 120 osób przybyło z Chin. Spośród europejskich gości najliczniejsze grupy zwiedzających reprezentowały Szwajcarię (230 osób), Francję (220 osób), Polskę (150 gości) i Włochy (120 osób). Podczas Dni Technologii oprowadzono po zakładach 220 grup odwiedzających, a w wykładach wzięło udział 3,1 tys. uczestników.

Otwarcie tegorocznych Dni Technologii zostało poprzedzone specjalnym wydarzeniem w dn. 15 marca, w czasie którego zaproszone osobistości branży tworzyw sztucznych jako pierwsze mogły zapoznać się z nowościami, jakie w tym roku przygotował Arburg.

Pierwszą z nich było otwarcie nowej hali produkcyjnej o powierzchni 18,6 tys. m kw., która powiększyła całkowitą powierzchnię funkcjonalną zakładów o ok. 13 proc. do 165 tys. m kw. Nowa hala służyć będzie do montażu dużych maszyn Allrounder, jak również do rozwoju działalności firmy w obszarze automatyzacji.

Drugim zaskoczeniem dla uczestników wydarzenia były inauguracja nowej serii wtryskarek Allrounder pod nazwą Golden Electric. Mają one kontynuować sukces maszyn hydraulicznych z serii Golden Edition, zapewniając precyzyjną, efektywną kosztowo produkcję detali wysokiej jakości przy atrakcyjnym stosunku ceny do jakości urządzenia.

Nowości w firmie Arburg dotyczyły również kwestii personalnych. Funkcję dyrektora ds. sprzedaży od 1 kwietnia pełnić będzie Gerhard Böhm, który w poprzedający Dni Technologii wieczór zaprezentował się zgromadzonym gościom. Jednocześnie na emeryturę odchodzi Helmut Heinson, pełniący tę funkcję przez ostatnie lata.

Przygotowane przez firmę Arburg nowości były ważnym, lecz nie jedynym punktem programu Dni Technologii, w czasie których łącznie zaprezentowano ok. 50 urządzeń i aplikacji. Jak zauważa Gerhard Böhm, specyfiką corocznych spotkań w Lossburgu nie jest bowiem prezentacja wybranych rozwiązań, lecz przegląd całokształtu oferty firmy. Oprócz wymienionych maszyn z serii Golden Electric, w siedzibie przedsiębiorstwa można było obejrzeć np. rozwiązania dla branży medycznej, technologię spieniania Profoam, urządzenia freeformer oraz praktyczną realizację koncepcji Industrie 4.0.

Niewątpliwą atrakcją wydarzenia była możliwość zwiedzenia zakładów w Lossburgu. Zaproszenie gości do serca fabryki jest w przekonaniu organizatorów Dni Technologii najlepszym sposobem na przekonanie potencjalnych klientów, że firma spełnia najwyższe standardy w zakresie jakości produkcji.

Podczas konferencji prasowej przedstawiciele firmy zaprezentowali również szacunkowe dane finansowe za 2015 rok. Osiągnięte w tym okresie przychody - ok. 580 mln euro - to nowy rekord Arburga. Gerhard Böhm zauważa, że wyniki te to nie tylko efekt doskonałej oferty produktowej i rozwoju w wielu obszarach, lecz także korzystnej sytuacji rynkowej.

Obecnie Arburg obecny jest poprzez sieć 33 własnych spółek w 25 krajach, zaś wliczając w to działalność partnerów handlowych, oferta firmy dostępna jest w 50 krajach świata. W 2015 roku Arburg zatrudniał na całym świecie ponad 2,5 tys. osób, z czego większość - 2,1 tys. - pracuje w Niemczech.

Zapraszamy również do obejrzenia fotoraportu>>

Czytaj więcej: Wtryskarki 543 Dni otwarte 33

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233

Yellow
Yellow

Wysłany: 2016-03-22 20:24:11

Byłem tam i jak zwykle było bardzo fajnie. Tym razem jednak bardzo ciekawe aplikacje były uruchomione co mnie bardzo cieszy :) Pozdrawiam Yellow