Rozbudowa narzędziowni ARRK Shapers’ Polska w Bydgoszczy

Rozbudowa narzędziowni ARRK…

W październiku 2019 roku, po 2 latach prac, rozbudowę zakładu produkcyjnego zakończyła największa narzędziownia w Polsce ARRK Shapers’ Polska w Bydgoszczy.

ARRK Shapers’ Polska jest uznanym europejskim producentem innowacyjnych, wielkogabarytowych form wtryskowych do przetwórstwa tworzyw sztucznych o masie od 5 do 55 ton, do produkcji komponentów dla sektora motoryzacyjnego, jak m.in. zderzaki, deski rozdzielcze, grille, podszybia, panele drzwiowe, panele IP, spoilery i wiele innych.

Firma działa prężnie na rynku narzędziowym już od 22 lat. Obecnie firma należy do międzynarodowej grupy ARRK, oferującej innowacyjne rozwiązania w zakresie rozwoju produktów.

ARRK Shapers’ Polska dysponuje nowoczesnym, bogato wyposażonym parkiem maszynowym, dzięki czemu może zapewnić szerokie możliwości obróbcze, precyzję wykonania i w rezultacie oszczędność czasu dla klienta.

Firma posiada bogate doświadczenie w realizacji dużych projektów, wykwalifikowany zespół specjalistów oraz obszerną wiedzę techniczną ''know-how''.

Własne biuro konstrukcyjne i technologiczne pozwalają na sprawną obsługę nawet najbardziej złożonych projektów a rozbudowany wydział montażowy z kolei, gwarantuje dużą wydajność i niezawodność wykonania.

Firma zarządza ryzykiem poprzez wdrożony system zapewnienia jakości ISO 9001, co gwarantuje najwyższy poziom wykonania usług.

ARRK Shapers’ Polska jako jedyna narzędziownia w Polsce dysponuje niezależnym Centrum Serwisu Form i Narzędzi, w którym już ponad 6 lat wykonuje szeroko pojęte usługi serwisu form wtryskowych i innych narzędzi produkcyjnych, jak m.in. formy do gumy, formy ciśnieniowe, tłoczniki i wykrojniki. Oferta serwisowa obejmuje wszelkie modyfikacje, regeneracje, naprawy, przeglądy okresowe, optymalizację form wyprodukowanych w Chinach, usługi CNC, głębokiego wiercenia i wiele innych.

Do tej pory firma wykonała usługi serwisowe ok. 4 tys. form i narzędzi dla wielu liczących się na rynku klientów z branży automotive, AGD i wielu różnorodnych branż, zarówno z Polski jak i z całej Europy.

W firmie działa również Centrum Prototypowania, w którym wykonywane są kompleksowo prototypy za pomocą technologii: SLS (selektywne spiekanie laserowe), SLA (stereolitografia), odlewania próżniowego, druku 3D, metalizowania.

Dzięki rozbudowie zakładu, ARRK Shapers’ Polska zyskała dodatkową halę - powierzchnię produkcyjną i montażową 1000 m2 oraz nowy budynek administracyjny, w tym biura dla CAD/CAM, pomieszczenia socjalne dla pracowników produkcji.

Doposażony został również obecny park maszynowy w dodatkową, nowoczesną prasę do tuszowania 500 T oraz nowe, bardziej efektywne maszyny CNC i do wiercenia głębokich otworów.

Inwestycja warta niemal 4 mln złotych oznacza szereg korzyści dla klientów z Polski i Europy: zwiększy możliwości produkcyjne, skróci czas realizacji zamówień, a także pozwoli na rozwój wydziału produkcji nowych form wtryskowych, rozwój usług serwisu i szybkiego prototypowania.

Najnowsza inwestycja ARRK Shapers’ Polska stanowi kontynuację długoterminowej strategii rozwoju firmy. Partner w produkcji form wtryskowych, serwisie
 

Partner w produkcji form wtryskowych, serwisie form i narzędzi wtryskowych oraz szybkim prototypowaniu

Polska, 85-503 Bydgoszcz, Rynkowska 9