Rozwiązania wspierające efektywny recykling PET

Rozwiązania HSM pozwalają na osiąganie zysków poprzez udział w łańcuchu przetwórczym

Czysty materiałowo PET staje się więc cennym towarem i wartościowym surowcem w obiegu recyklingowym. Jedną z firm, która dzięki posiadanemu know-how z branży technologii ochrony środowiska opracowuje indywidualne rozwiązania dla wszelkich aspektów związanych z zagospodarowywaniem odpadów PET jest HSM. Do szerokiego portfolio produktów firmy należą:

  • maszyny do opróżniania butelek PET,
  • perforatory dla PET,
  • kombinacje zgniatająco-belujące dla PET,
  • belownice przeznaczone specjalnie dla PET,
  • brykieciarki do całkowicie zautomatyzowanego prasowania butelek PET

Optymalne opróżnianie pełnych opakowań z płynną zawartością

HSM PET FluidEx w jednym cyklu pracy oddziela płynną zawartość od opakowania, dzięki czemu poszczególne komponenty mogą zostać poddane dalszemu recyklingowi. Butelki i kartony z napojami wrzucane są ręcznie do leja załadowczego. Możliwe jest również automatyczne podawanie materiału za pomocą wywrotnicy lub przenośnika taśmowego. Dopracowana konstrukcja oparta na dwóch wałkach pozwala na wciągniecie materiału i perforację opakowania, co powoduje wydostanie się cieczy na zewnątrz. Gwarantuje to prawie całkowite opróżnienie opakowania. W tym miejscu następuje rozdział: ciecz jest odprowadzana za pomocą węża lub pompy i gromadzona w zewnętrznym pojemniku zbiorczym, oddzielone opakowania są natomiast w dalszym ciągu odwadnianie i zagęszczane za pomocą ślimaka.

HSM PET-Crusher

Dzięki temu rozwiązaniu HSM przestrzeń potrzebna do składowania zwróconych pustych pojemników zmniejsza się do około 25 do 30 % wyjściowej objętości, a tym samym skraca się czas potrzebny do ich usunięcia. Specjalny system wałków perforuje i zgniata butelki. Ścianki boczne zgniecionych opakowań tak zahaczaja się o siebie, że uzyskana redukcja objętości pozostaje w całości zachowana. Dodatkową zaletą crushera jest nieodwracalne zniszczenie butelek PET i puszek podlegających zwrotom.

hsm-crusher-1049-sa-inet-02fizzzldhub2xk-1280x1280
Rodzina produktów HSM Crusher 1049 SA

Niezawodne perforowanie butelek PET

Wydajne perforatory HSM perforują butelki PET i dzięki tej wstępnej operacji zapewniają uzyskanie dobrze zagęszczonych bel podczas późniejszego prasowania. Wysokiej przepustowość i atrakcyjna cena w stosunku do wydajności perforatorów HSM PET PF 600-4 i PF 1200-4 sprawia, że stanowią one ekonomiczne uzupełnienie systemów HSM do utylizacji odpadów.

Puste lub pełne butelki PET (zakręcone bądź otwarte) o pojemności do 2,5 litra są wciągane przez dwa wałki i niezawodnie perforowane przez wytrzymały mechanizm tnący. Umożliwia to wydostanie się z nich powietrza lub płynu i butelki zostają odpowiednio przygotowane do prasowania w belownicy HSM. Wytworzone w ten sposób zwarte bele PET są łatwe do transportu i pozwalają na znaczne ograniczenie kosztów transportu i magazynowania.

Belownice HSM - ekonomiczne rozwiązania wspierające recykling

W szerokiej ofercie belownic HSM znajdują się modele przeznaczone specjalnie do prasowania butelek PET. Przykładowo belownica pionowa HSM V-Press 860 P. Materiał do tej prasy podawany jest ręcznie, a wytwarzane bele uzyskują wagę do 230 kg i są 4-krotnie wiązane drutem.

Także różne modele z portfolio automatycznych belownic kanałowych HSM mogą być zastosowane do dalszego zgniatania butelek PET, otwartych dzięki użyciu perforatora HSM. Napełnianie belownic kanałowych odbywa się w sposób ciągły, materiał jest w pełni automatycznie prasowany, a gotowa bela, również automatycznie, wiązana jest drutem. W ten sposób powstają dobrze zagęszczone, łatwe do transportu bele PET, które można z powodzeniem włączyć do obiegu recyklingowego. Dzięki różnym dostępnym opcjom i dodatkowemu wyposażeniu naszą instalację można w pełni zintegrować z istniejącymi procedurami i procesami technologicznymi w zakresie utylizacji. Indywidualnie dopasowana konstrukcja znacząco wpływa na efektywność całego systemu. Skontaktuj się z nami - HSM znajdzie odpowiednie rozwiązanie wszelkich, indywidualnych wymagań.

Jesteśmy oddziałem firmy HSM Co. GmbH niemieckiego
 

Jesteśmy oddziałem firmy HSM Co. GmbH niemieckiego producenta belownic oraz niszczarek dokumentów

Polska