SABIC wzmacnia zangażowanie na polskim rynku folii

SABIC wzmacnia zangażowanie na polskim rynku folii
Koncern SABIC wprowadził na polski rynek nowe materiały do produkcji folii.

Nowości SABICA obejmują surowce do produkcji rozmaitych gatunków folii, począwszy od folii polipropylenowych typu BOPP, poprzez polietylenowe folie cast, folie rozdmuchiwane, folie stretch, a skończywszy na foliach wielowarstwowych. Te materiały to choćby nowe typy polietylenu bimodalnego HDPE, materiały z nowego kopolimeru PPR do wytwarzania folii cast i BOPP. Firma może się też pochwalić nowymi osiągnięciami w dziedzinie produkcji folii stretch i postępami w zakresiewytwarzania folii rozdmuchowej z LDPE i LLDPE.

Dwie nowe odmiany kopolimerów (PPR) do wytwarzania folii cast i BOPP mają pomóc w zaspokojeniu zapotrzebowania na zaawansowane technologicznie folie wielowarstwowe oraz poprawić ich estetykę oraz uniwersalność. Materiały te wykazują się znacznie lepszymi właściwościami niż homopolimery w szerokim zakresie zastosowań w dziedzinie pakowania. Tym samym umożliwiają przetwórcom wytwarzanie folii o wysokiej przejrzystości, wyjątkowej zgrzewalności i odporności na przebicie.

Koncern SABIC wprowadził na polski rynek nowe materiały do produkcji folii.


Inne z nowości SABICA na polskim rynku to pionierskie – jak zapewniają przedstawiciele firmy - koncepcje wielowarstwowych folii LDPE i LLDPE, pozwalające wytwórcom na uzyskanie znaczących oszczędności kosztów i materiałów dzięki możliwości zmniejszenia grubości, obniżenia zużycia energii i zwiększenia prędkości przetwarzania.

- Koncentrujemy się na poprawie ekologiczności swoich materiałów i wspieraniu klientów w uzyskiwaniu celów mających na uwadze troskę o środowisko naturalne - mówi Krzysztof Rozensal, Technical Marketing Engineer w firmie SABIC. - Nasze koncepcje odnośnie folii wielowarstwowych promują cieńsze folie, co zmniejsza zużycie materiałów przy uzyskaniu wysokiej wydajności. Wprowadzane przez nas pomysły obejmują również surowce LDPE wytwarzane z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii rurowej SABIC znacznie obniżającej emisję gazów do atmosfery, zużycie energii i ilość odpadów produkcyjnych. SABIC rozwija również nowe materiały LLDPE dla folii cast, które będą oferować przetwórcom obniżenie kosztów produkcji dzięki połączeniu pożądanych właściwości. Nasze inwestycje w nowe produkty oraz z partnerstwo z kluczowymi firmami z branży są dowodem na silne zaangażowanie SABIC w rozwój rozwiązań foliowych - kończy Rozensal.

Jednocześnie firma zapowiedziała, że będzie jeszcze intensywniej wykorzystywać lokalny ośrodek logistyczny umożliwiając szybsze zaopatrywanie krajowych przetwórców w polipropylen i polietylen. Już w tym roku SABIC rozpocznie za pośrednictwem swojego centrum w Kutnie wprowadzanie dodatkowych dostaw na polski rynek polietylenu niskiej gęstości produkowanego w fabryce w Teesside w Wielkiej Brytanii. Firma ustanowiła również silne partnerstwo z czołowymi dostawcami maszyn dla europejskich producentów, w tym z firmą Hosokawa Alpine w zakresie folii wielowarstwowych i z bimodalnego HDPE oraz z firmą Gruppo Colines w zakresie folii stretch. Partnerstwo to ma na celu optymalizację materiałów i lepsze ich dostosowanie do wymagań przemysłowych.

- SABIC prezentuje najszerszą paletę tworzyw dla wszystkich typów folii. Oferuje swoim partnerom, w zakresie tych granulatów, wszystkie zakupy u jednego dostawcy - tłumaczy Piotr Kwiecień, stojący na czele firmy w naszym kraju. - Gwarantujemy globalny zasięg, stabilność finansową i dobry dostęp do surowców z Bliskiego Wschodu, co z kolei zapewnia stabilne i długoterminowe dostawy tworzyw. Kontynuujemy też rozwój nowych odmian i koncepcji materiałowych, takich jak folie pięciowarstwowe.

Koncern SABIC wprowadził na polski rynek nowe materiały do produkcji folii.Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego
 

Szeroka paleta poliolefin - polietylen, polipropylen - przenaczonych zarówno do formowania wtryskowego jak również do wytłaczania, tworzywa konstrukcyjne

Polska