Sercem naszych produktów jest stal

Sercem naszych produktów jest…

Rozmowa z Piotrem Lebieckim, dyrektorem zarządzającym Hasco Polska

Prawdopodobnie nikomu działającemu w branży nie umknął fakt, że firma Hasco świętuje w tym roku wyjątkowy jubileusz – 100 lat swojego istnienia. Z jakim nastawieniem, planem, wchodzicie państwo w 2. stulecie na rynku?

Sto lat to najważniejsza rocznica w działalności każdej firmy. Jako pionier w budowie form znaleźliśmy się w tym miejscu przede wszystkim dzięki naszym klientom, którzy korzystali przez lata z rozwiązań Hasco. Wspólnie współtworzyliśmy rynek narzędziowo-przetwórczy. To klienci inspirowali Hasco do wprowadzania innowacji i rozwoju. Nasza firma od zawsze była kojarzona z najwyższą jakością i jako full service provider wchodzimy w 2. stulecie jako prężnie działające przedsiębiorstwo, na którym można polegać w każdym zakresie związanym z formami wtryskowymi.

Począwszy od fazy konstruowania, doradztwa technicznego, szybkiej obsługi sprzedażowej, i kończąc na najlepszej na rynku obsłudze posprzedażowej, Hasco to idealny partner do współpracy. Ostatnie 5 lat było bardzo trudne dla branży przetwórstwa tworzyw sztucznych: kryzys w branży automotive, covid, zerwane łańcuchy dostaw, szalejące ceny tworzyw, stali i energii elektrycznej. Przez cały ten okres firma Hasco jako jedyny dostawca elementów znormalizowanych utrzymała terminowość dostaw, jakość produktów oraz wiarygodność. Dzięki temu klienci widzą w nas partnera do długoterminowej współpracy.

Czy intuicja, by szukać prostych, ale precyzyjnych rozwiązań - tak jak Rolf Hasenclever, ojciec sukcesu Hasco - jest wciąż żywa po tych wszystkich latach?

Dokładnie, trafione w punkt. Jedną z wartości, którymi się kierujemy jest simplicity - prostota, czyli oferowanie prostych możliwości konstrukcji, budowy oraz eksploatacji form wtryskowych. Począwszy od roku 1960, kiedy opatentowaliśmy nasz znormalizowany zestaw płytowy, firma Hasco wprowadziła i opatentowała wiele standardów do form wtryskowych, których używamy do dzisiaj. Znaczna część opracowanych przez nas elementów znormalizowanych została wprowadzona na stałe do norm DIN, DIN EN ISO, DIN ISO, EUROMAP, ISO. Wiele z naszych innowacji, które wprowadzamy na rynek, było rozwijanych wspólnie z naszymi klientami i są one odpowiedzią na potrzeby rynku. Po wnikliwej selekcji ciekawych, potencjalnych produktów, analizujemy potrzeby rynku i optymalizujemy rozwiązania w dziale R&D. Przed wprowadzeniem do oferty, nowe produkty testujemy na formach testowych w Hasco oraz w realnych warunkach pracy u naszych klientów. Po wielu badaniach i osiągnięciu optymalnej niezawodności oraz jakości produktu, po ustalonym czasie pracy, podejmujemy decyzję o wprowadzeniu produktu do sprzedaży. Wybieramy takie rozwiązania, które są innowacyjne, proste w obsłudze i niezawodne w eksploatacji.

001-na-portal

Ponadto, jako jedyny dostawca elementów znormalizowanych na rynku, firma Hasco ma katalog części zamiennych do wszystkich najważniejszych produktów, takich jak: mechanizmy wypychania dwustopniowego, mechanizmy zapadkowe, suwaki czy zespoły centrujące, dzięki czemu klienci mogą zoptymalizować koszty w przypadku przestojów eksploatacyjnych.