Sidel rozszerza portfolio produktów opakowaniowych

Sidel rozszerza portfolio…

Najnowsza technologia produkcji folii stretch firmy Sidel, EvoFilm Stretch, została zaprojektowana, aby zaoferować rynkom produkcji napojów, żywności, artykułów gospodarstwa domowego i higieny osobistej (FHPC) nowe zrównoważone rozwiązanie z zakresu opakowań wtórnych.

Ponieważ trendy konsumenckie, takie jak zrównoważony rozwój i zwiększanie liczby jednostek SKU, nadal mają wpływ na potrzeby dystrybucyjne i produkcyjne, klienci potrzebują alternatywnych rozwiązań w zakresie opakowań wtórnych, które mogą sprostać tym wymaganiom w bardziej opłacalny sposób.

W odpowiedzi Sidel oferuje nową technologię owijania folią stretch, która zrewolucjonizuje procesy pakowania. Uzupełniając istniejące portfolio opakowań, nowa folia EvoFilm Stretch zapewnia 90-procentową oszczędność energii i 50-procentową redukcję zużycia folii z tworzywa sztucznego1.

Folia z tworzywa sztucznego nadal jest idealnym materiałem na opakowania wtórne ze względu na najlepszy w swojej klasie współczynnik lekkości i gęstości na jednostkę sprzedaży.

evofilmstretch-2


Korzyści dla środowiska

Eliminując konieczność zastosowania wysokiej temperatury, technologia owijania polega na wstępnym rozciąganiu folii i owijaniu jej wokół opakowania pierwotnego. Dzięki tej unikalnej funkcji, EvoFilm Stretch zmniejsza zużycie folii z tworzywa sztucznego, przy jednoczesnym wykorzystaniu znacznie mniejszej ilości energii.

“W porównaniu z tradycyjnymi technologiami, nasze nowe rozwiązanie do owijania folią stretch jest zrównoważonym wyborem dla klientów, którzy szukają alternatywnych rozwiązań z zakresu opakowań wtórnych. Rozwiązanie to dedykowane jest głównie do opakowań zbiorczych i opakowań transportowych, gdzie zadrukowana folia nie jest wymagana, zapewniając redukcję materiału, niski wpływ na środowisko i obniżenie kosztów.” powedział Giorgio Rocca, Kierownik ds. Produktu. “Dzięki możliwości zastosowania folii z recyklingu, EvoFilm Stretch spełnia cele naszych klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju, będąc jednocześnie konkurencyjną opcją.”

Spełnianie potrzeb klientów

Dzięki prędkości do 80 opakowań na minutę, nowe rozwiązanie szybko rozciąga folię i stosuje odpowiednią siłę owijania do każdego rozmiaru opakowania. EvoFilm Stretch to uniwersalne rozwiązanie, które może być stosowane do wszystkich rodzajów pojemników o pojemności od 0,1 do 8 litrów, luzem lub w wielopakach, a także do szerokiej gamy formatów opakowań, dzięki czemu może sprostać wymaganiom stawianym przez branżę napojów i FHPC.

Maksymalna elastyczność

EvoFilm Stretch to modułowe rozwiązanie, które może być sprzedawane jako odrębna jednostka, a także jako element kompletnej linii produkcyjnej. Technologia ta jest przyjazna dla użytkownika i umożliwia beznarzędziową ręczną zmianę formatu w czasie krótszym niż 12 minut/moduł.

EvoFilm Stretch eliminuje również potrzebę stosowania tunelu obkurczającego i sprzętu do wyładunku tunelowego, zmniejszając powierzchnię operacyjną potrzebną klientom.

evofilmstretch-3


1 W porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, w oparciu o następujące założenia:

1,75 L – 3x2 (liczby dla 1000 opakowań)

Obkurczanie

Rozciąganie

Oszczędności

Wykorzystane tworzywo sztuczne [kg]

16,9

8,6

- 8,3

- 49%

Zużycie energii elektrycznej [kWh]

25,1

2,8

- 22,3

- 89%