Skracanie długości cyklów operacyjnych dzięki VISI

Skracanie długości cyklów…
Celem Formenbau Kellermann było skrócenie cyklów operacyjnych przy produkcji jednostkowej bez utraty elastyczności systemu. Firma postawiła na procesy zautomatyzowane, standaryzację, rozpoznawanie właściwości modelu i zakresy przedmiotów obrabianych. Zastosowała w tym celu oprogramowanie VISI, dzięki czemu uzyskała skrócenie czasu trwania cyklu do 20 proc.

- Dzięki opcji rozpoznawania cech tworzymy niemal automatycznie programy 2- i 3-osiowe dla geometrii podstawowej takiej jak otwory wiercone czy frezowane - mówi dyrektor spółki, Sabine Kellermann. - Daje to nam oszczędność czasu programowania i zmniejsza możliwość popełnienia błędu przy pozycjonowaniu.

VISI


W produkcji narzędzi konieczna jest elastyczność, bowiem presja cen, konkurencja krajów szybko rozwijających się i trend do coraz krótszych terminów realizacji projektów stanowią wyzwania zmuszające branżę do rozważenia od nowa klasycznych form produkcji jednostkowej. Dlatego Formenbau Kellermann stawia na automatyzację procesów. W tym kontekście w zakładzie w Postbauer-Heng palety i systemy mocowań na punkt zerowy należą do wyposażenia podstawowego, podobnie jak zintegrowana struktura CAD/CAM, począwszy od konstrukcji poprzez programowanie NC aż po centra frezarskie.

VISI

W firmie Kellermann dokonano standaryzacji większości tych obszarów narzędzia, które nie mają bezpośredniego udziału w procesie formowania. Na zdjęciu widoczne miejsce pracy z oprogramowaniem VISI w dziale konstrukcji narzędzi.Czytaj więcej: Oprogramowanie 284