Specjaliści do spraw produkcji pilnie poszukiwani

Praktyka przede wszystkim

Samo szkolenie także jest przygotowywane i prowadzone w sposób jak najbardziej nastawiony na potrzeby kursanta. Kamila Kralczyńska, koordynatorka Centrum Szkoleń DPS Software: - Staramy się dostosować naszą ofertę szkoleń tak, aby uczestnicy mogli maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie daje oprogramowanie Solidworks. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu wiemy, jak ważne jest odpowiednio zaprojektowane szkolenie. Cenimy sobie opinie naszych kursantów i staramy się być coraz lepsi. Ważne jest, aby przekazywać na szkoleniach praktyczną, konkretną wiedzę, którą później uczestnicy szkoleń wykorzystają w swojej pracy.

Trenerzy DPS Software dysponują najwyższym stopniem certyfikacji Solidworks. Każda sala szkoleniowa wyposażona jest w klimatyzację oraz w dedykowane stacje robocze. Poza tym kursanci liczyć mogą na wszelkie potrzebne do nauki materiały szkoleniowe, lunch i przyjemną atmosferę w trakcie trwania spotkań. Nie bez znaczenia jest doświadczenie w organizacji, oferowana pomoc dla każdego kursanta oraz lokalizacja w aż sześciu miejscach w całej Polsce (Warszawa, Gdańsk, Rzeszów, Wrocław, Poznań, Katowice).

Kursy Solidworks: dla studenta, pracownika, naukowca, osoby prywatnej

To jeszcze nie wszystko. Kamila Kralczyńska zachęca do przystąpienia do bogatego programu szkoleń: - Doświadczenie w obszarze szkoleń w zakresie oprogramowania CAD, CAM, CAE i PDM, pozwoliło firmie na wypracowanie unikalnych metod nauczania oraz zbudowanie kadry najlepszych certyfikowanych trenerów. DPS Software kształci pracowników firm, ale także osoby prywatne, kadrę akademicką oraz studentów z całego kraju.

Do wyboru są kursy o różnym stopniu zaawansowania i zróżnicowanej intensywności, dostosowane do konkretnego zapotrzebowania. Jedno jest pewne, trenerzy w ich trakcie stawiają przede wszystkim na praktykę, ograniczając teorię do niezbędnego minimum. Ciekawą ofertą są kursy wakacyjne, idealne do odbycia w trakcie letniej przerwy akademickiej.

Solidworks pożądany w CV inżyniera

Sylwester Wacnik już jako student drugiego roku Politechniki Warszawskiej ukończył pierwszy kurs SOLIDWORKS. Co pół roku podnosił swoje kwalifikacje na kolejnych szkoleniach i dziś ma na koncie umiejętności z zakresu projektowania potwierdzone aż 5 certyfikatami:
- Na zajęciach na Politechnice Warszawskiej uczyliśmy się projektowania w oprogramowaniu 2D, które nie jest zbyt intuicyjne. Studenci z wyższych roczników korzystali już z narzędzi Solidworks i przekonałem się, że projekty, nad którymi pracowałem przez wiele godzin można stworzyć dużo prościej i szybciej. Dlatego zdecydowałem się na wzięcie udziału w szkoleniu z zakresu oprogramowania Solidworks. Kurs spełnił moje oczekiwania w 100 procentach i pozwolił perfekcyjnie przygotować się do egzaminu CSWA. Do dziś ukończyłem 5 certyfikowanych szkoleń oferowanych przez DPS Software: CSWA, CSWP, CSWP - Piping & Routing, CSWP - Sheet Metal oraz CSWP - Weldments. Pracuję w firmie, która zajmuje się maszynami sterowanymi numerycznie (CNC), a zdobyte certyfikaty Solidworks były pomocne w przejściu przez proces rekrutacji.

Informacje płynące z ostatnich badań dotyczących specjalistów poszukiwanych na rynku pracy jasno przekonują, że warto jest inwestować w pozyskanie bądź podniesienie umiejętności w zakresie projektowania 3D. To twarde kompetencje, które nie przeminą i stanowić będą porządne fundamenty do budowania kariery zawodowej. Uzyskanie ich otwiera możliwość bycia częścią rynku pracownika, w ramach którego samodzielnie dyktować można warunki zatrudnienia albo znaleźć swoje miejsce w biznesie.

Czytaj więcej:
Praca 45

Reportaże

Forum