Spektakularne Dni Technologii Arburg 2017

Spektakularne Dni Technologii… Ponad 6,7 tys. gości z 53 krajów świata odwiedziło siedzibę firmy Arburg w Lossburgu podczas tegorocznej edycji Dni Technologii, które odbyły się w dn. 15-18 marca. Była to okazja to zapoznania się z pełną gamą rozwiązań firmy Arburg - prezentacja obejmowała ponad 50 gniazd produkcyjnych, sekcję Efficiency Arena, kompletne rozwiązania dla technologii wtrysku, nowe Centrum Prototypowania prezentujące możliwości urządzeń Freeformer oraz specjalny dział poświęcony serwisowi. Odwiedzający mogli także wziąć udział w specjalistycznych prezentacjach oraz wycieczkach po zakładach w Lossburgu.

ZOBACZ FOTORAPORT Z DNI TECHNOLOGII ARBURG 2017

Ponad 43 proc. gości wydarzenia przybyło do Lossburga z zagranicy - spoza Europy najliczniejsze były reprezentacje z Ameryki Północnej (170 osób) i Chin (125 osób). Spośród krajów europejskich najwięcej odwiedzających przyjechało ze Szwajcarii (210 osób), Czech (180 osób) i Francji (160 osób).

- Podczas naszych corocznych Dni Technologii staramy się zapewnić naszym gościom możliwość zapoznania się z kompletnym przeglądem rozwiązań naszej firmy, prezentując trendy w przetwórstwie tworzyw oraz innowacyjne aplikacje - powiedział Michael Hehl z firmy Arburg. - W realizację tego wyjątkowego wydarzenia zaangażowanych jest wielu naszych pracowników i praktykantów. Nasi klienci naprawdę doceniają unikalną atmosferę, korzystając z możliwości rozmów z ekspertami oraz zyskując nowe perspektywy dla własnych procesów produkcyjnych.

W tym roku uwagę odwiedzających Lossburg przyciągnęła między innymi nowa wtryskarka hybrydowa Allrounder 1120 H, która poszerza gamę produktów firmy Arburg o maszynę o sile zamykania 6500 kN. Goście mieli teraz okazję uważniej przyjrzeć się maszynie i systemowi sterowania Gestica, które zostały zaprezentowane po raz pierwszy podczas targów K 2016. W ramach kompletnego rozwiązania gniazdo produkcyjne produkowało składane podnóżki w barwach Arburga. Gotowy produkt składający się z ośmiu części wytwarzany był przez formę działającą w 60-sekundowym cyklu, a wyprodukowane komponenty składane były w stacji montażowej przy użyciu robota Multilift V 40 i robota 6-osiowego.

Arburg


Dużym zainteresowaniem gości cieszyła się także Arena Efektywności. W tym dziale Arburg wraz z partnerami zaprezentował przykłady implementacji koncepcji Przemysłu 4.0. Klienci mogli z różnych perspektyw przyjrzeć się funkcjonowaniu tej koncepcji w praktyce oraz jej wpływowi na efektywność produkcji. Wśród innych tematów poruszanych w ramach Efficiency Arena wymienić można zagadnienie śledzenia produktów, monitoringu w czasie rzeczywistym w ramach kontroli jakości, zużycia energii czy integracji peryferiów.

Arburg


Podczas tegorocznych Dni Technologii wykorzystano osiem urządzeń Freeformer, z czego pięć zlokalizowanych było w nowo utworzonym Centrum Prototypowania. Głównym punktem była produkcja części funkcjonalnych w technologii przyrostowej w małych partiach, jak np. zaciski wykonane z poliamidu i TPE, pokrywy telefonów komórkowych o zoptymalizowanych powierzchniach oraz detale poliwęglanowe dla przemysłu kosmicznego.

Wśród różnorodnych aplikacji zaprezentowanych podczas Dni Technologii wymienić można m.in. rozwiązania typu clean room dla branży medycznej, zastosowanie technologii FDC (Fibre Direct Compounding) i Profoam w branży samochodowej, rozwiązania w zakresie przetwórstwa LSR czy wtryskiwania proszków.

Arburg


W tym roku organizatorzy sporo uwagi poświęcili automatyzacji i urządzeniom peryferyjnym - kompletne rozwiązania produkcyjne wykorzystywały proste chwytaki, linearne roboty Multilift oraz roboty sześcioosiowe. Wśród głównych punktów prezentacji wymienić można w pełni zautomatyzowany proces produkcji podnóżków i zegarków.

Dni Technologii to także prezentacje i wykłady tematyczne, podczas których goście mogli uzyskać zapoznać się z zagadnieniami związanymi z lekkimi konstrukcjami, technologią przyrostową czy automatyzacją produkcji. Wykładów w języku angielskim i niemieckim wysłuchało ponad 2 tys. uczestników wydarzenia.

Arburg


Czytaj więcej:

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych i ich oprzyrządowania: wtryskarki elektryczne, wtryskarki hybrydowe, wtryskarki hydrauliczne, wtryskarki pionowe, manipulatory, serwis

Polska, 02-495 Warszawa, Al. Jerozolimskie 233