Sumitomo (SHI) Demag nagrodzony za osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju

Sumitomo (SHI) Demag nagrodzony…

EcoVadis nagrodził Sumitomo (SHI) Demag brązowym medalem w uznaniu za osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju. Osiągając wynik 54 punkty, firma była o włos od srebrnego medalu który wymagał otrzymania 56 punktów. Ta wygrana utwierdziła CEO Gerda Liebiga o słuszności rozwijania strategii zrównoważonego rozwoju i dodała motywacji na przyszłość. - Zrównoważony rozwój to dla nas strategia całej firmy ale też codzienna praktyka - w naszych produktach, produkcji ale także w odniesieniu do bycia odpowiedzialnym pracodawcą. Zdobycie brązowego medalu EcoVadis pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze, jednocześnie stanowi zachętę do bycia jeszcze lepszym w nadchodzących latach - komentuje Gerd Liebig.

EcoVadis to platforma oprogramowania znana z oceny firm na rzecz zrównoważonego rozwoju, która analizuje cały łańcuch dostaw danej firmy. Na podstawie ankiet i raportów przyznawane są punkty w kategoriach prawa pracy, praw człowieka, środowiska, zrównoważonych zakupów, zarządzania emisją dwutlenku węgla i kwestii etycznych. To szersze spojrzenie na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem pod każdym kątem determinuje ogólny wynik.

- Zwróciliśmy się do naszych klientów z prośbą o ocenę. Pierwszy raz wzięliśmy udział w ocenie w roku 2021, w tym roku poprawiliśmy nasze wyniki - mówi Carsten Friedemann, Compliance Officer w Sumitomo (SHI) Demag. - Brązowy medal przyznawany jest firmie, która uzyskała ocenę lepszą niż połowa uczestniczących organizacji. Osiągając 64%, plasuje nas to w czołówce 40% w naszej branży - wyjaśnia.

Aby wzmocnić i dalej rozwijać wysokie osiągnięcia, Sumitomo (SHI) Demag już pracuje nad wdrażaniem dalszych działań, prowadzących do jeszcze lepszych wyników w roku 2023. Większość nowych czynności będzie dotyczyło obszaru pracy i praw człowieka. Większych nakładów wymagają również działania na rzecz zarządzania emisją dwutlenku węgla. - Oprócz tych konkretnych celów, szczególnie chcemy skoncentrować się na ochronie środowiska. Tutaj możemy zdobyć więcej punktów poprzez dalsze dokumentowanie naszych działań - wyjaśnia Friedemann.

- Temat zrównoważonego rozwoju jest motywowany społecznie i jest włączany do firm poprzez odpowiednie wewnętrzne przepisy. Wyraźnie przyjmujemy to z zadowoleniem, ponieważ tylko oszczędne korzystanie z ograniczonych zasobów planety pozwoli zachować je dla przyszłych pokoleń - mówi Friedemann. Ponadto coraz większa liczba klientów domaga się dowodów podejmowanych wysiłków na rzecz środowiska. Tak samo młodzi pracownicy domagają się odpowiednich działań w tym kierunku. - W czasach niedoboru pracowników kryterium wspierania zrównoważonego rozwoju przez firmę jest ważnym aspektem ich wyboru - wyjaśnia.

Sumitomo (SHI) Demag dalej pozostaje w pełni zaangażowana w zrównoważony rozwój, zgodnie z hasłem przewodnim "Act!Sustainably". W ramach tego zobowiązania, wszystkie przyszłe innowacje muszą wpisywać się w ramy firmy i deklaracjami misji społecznej odpowiedzialności biznesu. Obejmuje to produkcję maszyn i urządzeń przy uwzględnieniu aspektów ekologicznych.

image-1
EcoVadis przyznał firmie Sumitomo (SHI) Demag swój brązowy medal w uznaniu jej osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju.