System „activeCool+Clean" firmy Sumitomo-Demag

System „activeCool+Clean"… Firma Sumitomo Demag wzmacnia swoje wtryskarki z serii Systec. Opracowała i wprowadziła na rynek nowy system filtracji i chłodzenia oleju o nazwie „activeCool+Clean”.

Doskonałej jakości olej jest podstawą do nieograniczonego korzystania z hydraulicznych wtryskarek do tworzyw sztucznych. Zarówno czystość oleju jak i temperatura w optymalnym zakresie są niezbędne do prowadzenia ekonomicznej produkcji. To niby oczywistość, ale jednak niekiedy to prawidło jest zapominane.

Czysty i optymalnie termostatowany olej gwarantuje wysokiej jakości detale i energooszczedną produkcję, co dzisiaj jest jednym z fundamentów w branży tworzyw sztucznych. Ponadto niskie zanieczyszczenie oleju zmniejsza zużycie podzespołów wtryskarki redukując przy tym koszty jej utrzymania. I właśnie te wartości pomaga zrealizować nowy system filtracji i chłodzenia oleju „activeCool+Clean” stworzony przez firmę Sumitomo Demag.

We wszystkich maszynach Demaga z serii Systec zainstalowany jest dodatkowy obwód hydrauliczny. System obsługiwany jest przez małą i energooszczedną pompę niskiego ciśnienia, która zapewnia filtrację i chłodzenie oleju. Ten dodatkowy układ hydrauliczny gwarantuje stały i bez pulsacji, swobodny przepływ oleju. Powoduje to optymalne osadzanie zanieczyszczeń z układu hydraulicznego i pewne, niezależne od cyklu chłodzenie oleju.

Starzenie się oleju jest znacznie zredukowane, przez c możliwa jest częstotliwość wymiany prowadzona co 40 tys. godzin, czyli zakładając ośmiogodzinną pracę maszyny, jest to niemal 14 lat.

System „activeCool+Clean


Czytaj więcej:

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83

Reportaże

Forum