Drukuj

Targi Emballage

Targi Emballage
Organizatorzy targów Emballage postanowili powalczyć o polskich wystawców.

Emballage to duża wystawa przeznaczona dla branży opakowaniowej. Targi od 40 lat odbywają się w Paryżu i gromadzą ok. 90 tys. zwiedzających.

W hali Centrum Ekspozycyjnego Paris Nord Villepinte prezentowane są maszyny pakujące, urządzenia do znakowania i nanoszenia kodów, urządzenia drukujące, surowce, a także same opakowania. Tegoroczna edycja Emballage odbędzie się w dniach 19 – 22 listopada. Spodziewanych jest ponad 1,3 tys. wystawców, w tym prawie połowa z zagranicy.

Za sprawą polskiej delegatury Promosalons - Komitetu Promocji Francuskich Imprez Targowych za Granicą rozpoczeła się akcja informacyjna o Emballage w Polsce.

- Innowacyjność, bardziej niż kiedykolwiek, stała się strategicznym warunkiem postępu ekonomicznego wszystkich przedsiębiorstw wykorzystujących opakowania. W związku z tym obecna edycja targów staje się platformą handlową, będącą źródłem rozwiązań i wyjątkowych inspiracji dla każdej dziedziny przemysłu – mówi Véronique Sestrières, dyrektor targów Emballage 2012.

Organizator targów, firma Comexposium przeprowadziła w maju tego roku ankietę wśród francuskich, hiszpańskich, włoskich i niemieckich konsumentów na temat opakowań. Rezultaty są ciekawe. Wynika z nich, że współczesne opakowanie powinno godzić wszelkie sprzeczności. Ma być jednocześnie „pociągające i skromne” (65 proc. wskazań), „ekonomiczne i ekologiczne” (92 proc. wskazań) „piękne i użyteczne” (tak odpowiedziało 65 proc. badanych). Stąd też targi Emballage mają być próbą wyjścia naprzeciw tym oczekiwaniom.

Emballage


Impreza składać będzie się z kilku części.

I love Pack, since 1947 - to nowa ekspozycja, której koordynatorem jest Francuski Instytut Designu. Zaprezentuje ona opakowania, będące symbolami i wywierające przez dekady szczególny wpływ na konsumpcję.

Pack Innovation - tutaj wystawcy pokażą innowacyjne produkty wybrane przez specjalnie w tym celu utworzony komitet. Zostaną one przedstawione m.in. międzynarodowym mediom, a Komitet Pack Experts przyzna laureatom konkursu nagrody.

Pack Vision – ta część to cykl konferencji na temat przyszłości branży opakowań. Ekspozycja „Packagings & Alternatives Remarquables” zaoferuje zwiedzającym przegląd oryginalnych opakowań z całego świata, wykonanych według sześciu różnych nurtów designu i kultur.

Forum SYMOP – w ramach tej części odbędą się konferencje poświęcone technicznym aspektom opakowań (automatyzacji, robotyzacji, kompletnym liniom, ekoprojektowaniu, wizji).

Ponadto, codziennie w trakcie trwania targów w godzinach 10 - 18 unikalna platforma telewizyjna Emballage TV będzie nadawać na żywo program poświęcony aktualnościom z branży.

Czytaj więcej: Opakowania 1056 Targi 737