Targi PCI Days 2021 coraz bliżej

Targi PCI Days 2021 coraz…

Targi PCI Days zbliżają się wielkimi krokami. Tegoroczna wystawa odbędzie się stacjonarnie już 8 i 9 września w Warszawskim Centrum Expo XXI. Będzie to dobra okazja, aby zapoznać się z najnowszymi trendami, innowacjami produktowymi i technologicznymi oraz nawiązać biznesowe relacje.

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów targów, na odwiedzających będzie czekać rekordowa liczba wystawców – aż 110 stoisk, na których firmy przedstawią swoją ofertę z zakresu surowców, opakowań, maszyn do produkcji, urządzeń i usług laboratoryjnych, private label, IT, itp. 

Wiedza przede wszystkim

W przestrzeni targowej wydzielone zostaną Strefy Inspiracji dedykowane osobno branży kosmetycznej i farmaceutycznej. Prace nad przygotowaniem programu merytorycznego były bardzo intensywne. W efekcie, Targom PCI Days towarzyszyć będzie 40 wykładów, które zostaną poprowadzone przez znanych i cenionych branżowych ekspertów. Będzie to doskonała okazja, aby zgłębić wiedzę merytoryczną, zapoznać się z przykładami dobrych praktyk oraz trendami na sezon 2021/2022. 

Program merytoryczny został opracowany z uwzględnieniem potrzeb i wyzwań różnych obszarów funkcyjnych zakładów produkujących kosmetyki i leki, w tym obszaru badań i rozwoju, produkcji, kontroli jakości, zakupów czy inwestycji. Nie zabraknie też wydarzeń specjalnych, takich jak Konferencja Be Inspired poświęcona nowościom surowcowym, Konferencja mikrobiologiczna, czy cieszące się ogromnym zainteresowaniem warsztaty dla zakupowców.

Podczas konferencji mikrobiologicznej poruszone zostaną m. in. kwestie dotyczące drobnoustrojów środowiskowych w surowcach i produktach kosmetycznych, aktywności wody jako czynnika niskiego ryzyka mikrobiologicznego czy mikrobiologicznej kontroli środowiska wytwarzania kosmetyków.

W Kosmetycznej Strefie Inspiracji będzie można dowiedzieć się m. in. jakie są perspektywy sektora kosmetycznego w postpandemicznej rzeczywistości czy też zapoznać się z nowoczesnymi metodami wytwarzania form mokrych w przemyśle kosmetycznym.

Wśród tematów znajdą się również współczesne wyzwania oceny bezpieczeństwa produktów kosmetycznych w odniesieniu do toksykologicznej oceny ryzyka nowej generacji, zastosowanie metod chromatograficznych w analizie i kontroli jakości surowców i preparatów kosmetycznych czy też problemy związane z recyklingiem opakowań po produktach kosmetycznych.

Z kolei kwestie dotyczące recyklingu opakowań po produktach farmaceutycznych oraz pułapek greenwashingu na opakowaniach będą tematami prelekcji, które zostaną wygłoszone w ramach Farmaceutycznej Strefy Inspiracji. Oprócz nich uczestnicy będą mogli wysłuchać opinii ekspertów m. in. na temat modernizacji i cyfryzacji obszarów produkcyjnych i logistycznych w przemyśle farmaceutycznym, planowania krótko i długoterminowego w firmie farmaceutycznej czy też projektowania oraz badań nowych form postaci farmaceutycznych.

Równie ważne jest bezpieczeństwo

Starając się dopasować do nowej rzeczywistości i obowiązujących zasad, organizatorzy opracowali rozwiązania, dzięki którym targi będą nie tylko owocne, ale też i bezpieczne. Wśród tych rozwiązań znajdziemy nowo zaprojektowany układ stoisk, dwukrotnie większą powierzchnię

wystawienniczą, poszerzenie ciągów komunikacyjnych do trzech metrów, wentylację hali, środki dezynfekujące znajdujące się w całym obiekcie, cogodzinną dezynfekcję najczęściej dotykanych miejsc na hali, odrębne wejście i wyjście, obowiązkową rejestrację każdego uczestnika oraz kontrolowaną liczbie uczestników.

Już dziś można zarezerwować miejsce na Targach PCI Days 2021 za pośrednictwem strony internetowej targów: www.pcidays.pl

Targi odbędą się 8-9 września 2021 r. w Centrum Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Udział jest całkowicie bezpłatny.

Reportaże

Forum