Technologie klejenia na targach ExpoBonding

Technologie klejenia na targach…
W dniach 21-22 listopada 2017 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się Targi Technologii Klejenia ExpoBONDING, Targi Zabezpieczeń Powierzchni SURFPROTECT oraz Targi Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET.

Podczas gdy SURFPROTECT (targi dedykowane branży zabezpieczeń powierzchni i wykonawcom prac związanych z technologiami ich przygotowania i obróbki) oraz SteelMET (targi koncentrujące się wokół hutnictwa stali i metali nieżelaznych oraz produkcji, obróbki i dystrybucji wyrobów hutniczych) to już doskonale znane i sprawdzone marki Expo Silesia, na szczególną uwagę zasługuje zupełnie nowe wydarzenie - premierowa edycja targów ExpoBONDING. Podczas tych targów po raz pierwszy w Polsce firmy z zakresu klejenia przemysłowego miały okazję w jednym miejscu i na dedykowanej tylko dla nich imprezie zaprezentować własne oferty i rozwiązania. Nadrzędnym celem organizatorów tego wydarzenia było stworzenie miejsca cyklicznych spotkań, prezentacji i dyskusji producentów oraz dystrybutorów materiałów i urządzeń z zakresu klejenia z ich potencjalnymi odbiorcami - przedstawicielami wybranych gałęzi przemysłu. Po targach, w których wzięło udział ponad 100 wystawców i odwiedziło je 1850 gości, wszystko wskazuje na to, że cel ten został osiągnięty i firmy związane z technologiami klejenia po raz kolejny spotkają się w Expo Silesia jesienią 2018 roku. Do sukcesu targów ExpoBONDING niewątpliwie przyczyniło się odbywające się w ramach te imprezy 1. Międzynarodowe Seminarium pt: „Klejenie w aplikacjach przemysłowych”. Organizacja tego niezwykle ciekawego wydarzenia możliwa była dzięki zaangażowaniu Instytutu Spawalnictwa i współpracy Instytutu Fraunhofera w Bremen.

Podczas targów zorganizowany został konkurs o MEDAL Expo Silesia, do którego wystawcy mogli zgłaszać prezentowane na stoiskach produkty i usługi. Komisja Konkursowa Złotym Medalem uhonorowała za Innowacyjną Gamę Klejów Hybrydowych LOCTITE firmę Henkel Polska Sp. z o.o., natomiast wyróżnienie za Taśmę dwustronną akrylową VHB GPH powędrowało do firmy 3M Poland. Wyróżniono również sposób prezentacji na targach. Zauważone i nagrodzone zostały firmy: AMB Technic oraz 3M Poland.

Kolejnym sukcesem organizatorów okazała się Konferencja „Druk 3D w branży automotive”. Frekwencja na tym wydarzeniu przerosła najśmielsze oczekiwania. Wszystko wskazuje na to, że zainteresowanie tematyką druku 3D jest tak duże, że na planowaną kolejna edycję konferencji w roku 2018, trzeba będzie przygotować dużo większą ilość miejsc. W ramach spotkania profesjonaliści reprezentujący branżę automotive mogli zapoznać się z zaletami zastosowania skanowania, prototypowania i druku 3D w codziennych pracach produkcyjnych. Podczas Konferencji o swoich doświadczeniach i rozwiązaniach opowiedzieli liderzy branży druku 3D, a nadzór nad wysokim poziomem merytorycznym wydarzenia zapewnił Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Śląskiej jak również Centrum Druku 3D.

Źródło: Expo Silesia

Czytaj więcej: Targi 1026 Technologie 527