Trzy silne marki łączą się w Busch Group

Trzy silne marki łączą się…

Busch Vacuum Solutions, Pfeiffer Vacuum i centrotherm clean solutions współpracują teraz jako grupa Busch. Wspólnie oferują szerokie portfolio produktów i jeszcze lepsze usługi. Busch Group z siedzibą w Schwarzwaldzie w Niemczech jest jednym z największych na świecie producentów kompleksowych rozwiązań próżniowych, w tym pomp próżniowych, systemów próżniowych, dmuchaw, sprężarek i systemów oczyszczania gazów.

Trzy firmy rosną w siłę razem: Busch Vacuum Solutions, Pfeiffer Vacuum i centrotherm clean solutions utworzyły Busch Group. Grupa zatrudnia ponad 8000 pracowników w 45 krajach na świecie, a jej skonsolidowany roczny obrót wynosi prawie 2 miliardy euro.

Łącząc wiedzę specjalistyczną pracowników Busch Vacuum Solutions w zakresie zastosowań wymagających niskiego i średniego podciśnienia, najlepszą w swojej klasie technologię wysokiego podciśnienia i wykrywania nieszczelności Pfeiffer Vacuum oraz zrównoważone systemy oczyszczania gazów firmy centrotherm clean solutions, Busch Group może dostarczać kompleksowe rozwiązania oraz usługi dla wszystkich obszarów przemysłu. Dzięki temu staje się ona kompleksowym dostawcą z obszernym portfolio produktów, jeszcze lepiej spełniającym wszystkie wymogi klientów.

Rozwiązania próżniowe wspierające postęp technologiczny na świecie

Technologie wszystkich trzech firm członkowskich Busch Group są wykorzystywane w branżach na całym świecie. Od pakowania żywności po logistykę, od mikroczipów do urządzeń elektronicznych i od sektora medycznego po badania kosmiczne: Busch Group oferuje rozwiązania do najróżniejszych zastosowań. Obejmuje to również projektowanie i budowę spersonalizowanych systemów próżniowych oraz światową sieć usług, która teraz została rozszerzona na kolejne rynki.

Busch Vacuum Solutions - a teraz także Busch Group - to firma rodzinna, która od samego początku była prowadzona przez rodzinę Busch. Ayhan i dr Karl Busch wspólnie założyli firmę w 1963 roku i opracowali pierwszą pompę próżniową zaprojektowaną specjalnie do zastosowań przy pakowaniu żywności. W miarę jak firma stawała się globalnym pionierem w branży próżniowej, trójka dzieci założycieli: Ayla, Sami i Kaya Busch, dołączyła do zespołu zarządzającego, wprowadzając nowe perspektywy działalności.

Z Maulburga na cały świat

W ramach Busch Group firma oferuje rozwiązania nie tylko dla szerokiego zakresu branż, ale także dla klientów z wielu obszarów geograficznych. W każdym z krajów dysponujemy wysoce kompetentnym personelem. Dostarcza on pomoc techniczną dopasowaną do każdego z klientów, przy wsparciu naszej sieci globalnej wiedzy. Busch Group produkuję produkty w 19 własnych zakładach produkcyjnych w Chinach, Czechach, Francji, Niemczech, Indiach, Rumunii, Korei Południowej, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, USA i Wietnamie.

Firma Pfeiffer Vacuum, wynalazca turbomolekularnej pompy próżniowej i obecnie dostawca kompleksowych rozwiązań próżniowych, ma siedzibę w Asslar w Niemczech i została założona w 1890 roku. Firma centrotherm clean solutions ma siedzibę w Blaubeuren i może poszczycić się ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w dostarczaniu najlepszych technologicznie systemów oczyszczania gazów dla przemysłu półprzewodników.


image-pr-busch-group

Reportaże

Forum