Umowa spółki Podanfol z niemiecką firmą Hukki

Umowa spółki Podanfol z niemiecką firmą Hukki
Wielkopolska spółka Podanfol zajmująca się produkcją opakowań dla przemysłu spożywczego została wyłącznym przedstawicielem na Polskę niemieckiej firmy Hukki specjalizującej się w wytwarzaniu osłonek do wędlin i serów.

Podanfol, to producent opakowań dla przemysłu spożywczego. Firma mająca swoją siedzibę w Chodzieży, powstała w 1982 r. i jako pierwsza w Polsce zajęła się wyrobem sztucznych opakowań - osłonek do wędlin i serów.

Obecnie zaopatruje zakłady mięsne na terenie całego kraju. Ponadto jej produkty są eksportowane do wielu krajów z całego świata, głównie Europy, ale również Ameryki Płn. i Afryki. Firma specjalizuje się w wytwarzaniu opakowań - osłonek termokurczliwych, barierowych termokurczliwych oraz poliamidowych nietermokurczliwych.

Jej największą specjalnością są osłonki termokurczliwe Magnum. Są to opakowania jednowarstwowe produkowane przez wytłaczanie. Ich produkcja polega na zastosowaniu znanych na świecie technologii oraz wysokiej czystości granulatów tworzyw sztucznych posiadających atesty UE odnośnie stosowania przy produkcji opakowań spożywczych.

Kilkanaście dni temu Podanfol zawarł porozumienie z niemiecką firmą Hukki, na mocy którego został jej wyłącznym przedstawicielem w Polsce.

osłonki firmy Hukki


Hukki najbardziej znane jest z wytwarzania osłonek kolagenowych, fibrusowych oraz poliamidowych. Osłonki Hukki stanowią połączenie osłonek kolagenowych oraz siatek ze sznurka o różnych kształtach. Są przeznaczone do do produkcji wędlin surowych i parzonych, a także suszonych oraz wędzonych.

Powstały z tzw. szkieletu tekstylnego oraz cienkiego płaszcza kolagenowego. Pozwoliło to na otrzymanie pożądanej twardości i wysoką elastyczność osłonki. Osłonki Hukki przepuszczają parę i dym, co sprawia, że wędlina szybciej dojrzewa.

Czytaj więcej: Opakowania 1108 Umowy 120